One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Patlayan gerçek kablosuz kulaklık piyasasına One Plus Buds Z modeli de katılıyor. Bütçesi sınırlı olanlar için ise oldukça kullanışlı olan bu kulaklık ortalama bir ses kalitesi, uzun kullanım süresi ve kullanım rahatlığı sağlıyor. Dokunmatik kontrollerin az oluşu ve bas seslerin güçsüz kalışını belki sevmeyebilirsiniz fakat bu fiyata böyle bir tasarıma sahip kulaklık, bizce tercih edilebilecek model.

Sevdiklerimiz

  • Kullanım rahatlığı
  • Fiyatına göre ses kalitesi
  • IP55 koruma seviyesi
  • Fiyat

Sevmediklerimiz

  • Dokunmatik kontroller az
  • Bas sesleri

Tasarım

İlk önce şarj kutusuyla başlayalım, diğer birçok model gibi plastik yapıda ve kaliteli. Ön tarafta şarj seviyesini görebileceğiniz LED göstergeler bulunuyor. Şarj kutusunun arkasında ise, Type-C girişi ve eşleştirme düğmesi bulunuyor. OnePlus Buds Z modelinde ise kablosuz şarj özelliği bulunmuyor. Şarj kutusu bir bitişe sahip, bu durum çok şık gözükmesine neden olurken aynı zamanda da kolayca çizilmesine yol açıyor. Ayrıca şarj kutusu 40 gram kadar.

Kulaklıkların kendisi oldukça şık gözüküyor. Tıpkı AirPods gibi saplı bir yapıya sahip. Silikon uçları sayesinde pasif gürültü engelleme de sunuyor. Kulaklık kutusuyla birlikte gelen 2 farklı silikon uç sayesinde de kulağınıza en uygun olan boyu bulabilirsiniz. Kulaklıkların her biri ise 4.3’er gram ağırlığında.

OnePlus Buds Z dokunmatik kontrollere sahip, fakat sadece çift tıklama ve uzun basma kontrolünü kullanabiliyorsunuz. Birçok kulaklık artık kulağınıza kolaylıkla uyum sağlıyor. OnePlus Buds Z modelinde de bu konuda bir sorun yaşamadık. Hatta denediğimiz en rahat kulaklıklardan biri diyebiliriz.

One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi
One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

OnePlus Buds Z gerçek kablosuz kulaklık modeli Bluetooth 5.0 desteği ile geliyor. Kulaklıkların her biri 10 mm’lik sürücülere sahip, Dolby Atmos desteği bulunuyor ve sahne derinliği konusunda da başarılı. OnePlus ayrıca bir gürültü engelleme algoritmasına sahip. Bu sayede çağrı esnasında dış gürültüleri ayıklayarak karşı tarafa sesinizin daha iyi iletilmesini sağlıyor. SBC, HD ve AAC kodek desteği bulunuyor.

Kulaklıkları eşleştirme süreci de oldukça kolay. İlk seferde şarj kutusu üzerinde bulunan eşleştirme butonu ile cihazınıza bağladıktan sonra diğer seferlerde sadece kulaklıkları kutusundan çıkartmanız yeterli olacaktır. Bağlantısı da oldukça güçlü, test süremiz boyunca hiçbir bağlantı sorunu yaşamadık.

Bir kulaklık alırken de herhalde baktığınız en önemli şey, onun ses kalitesi olacaktır. Bu fiyata göre OnePlus Buds Z’nin ses kalitesi oldukça iyi. Çok bir şey aramayan ve profesyonel bir dinleyici olmayanların işini görecektir.

Mikrofon

Buds Z, her bir kulaklığında mikrofon barındırdığından dolayı çağrılar için de oldukça kullanışlı. Sesinizin karşı tarafa temiz ve net bir şekilde iletildiğinden emin olabilirsiniz. Kapalı alanlarda, sessiz şekilde konuşsanız dahi her şey iyi bir şekilde iletiliyor. Dış ortamlarda mikrofonun performansına bakacak olursak, bazı durumlarda sesimizi almakta zorlandığını söyleyebiliriz fakat bu durum çok da önemli değil.

Kontrollerden tekrar bahsedecek olursak, kulaklığa uzun basarsanız cihazlar arasında değişim yapabilirsiniz. Mesela laptoptan telefonunuza hızlıca geçebilirsiniz. Bu özellik çok işinize yarayabilir. Çift tıkladığınızda ise durdurma/oynatma, parça atlama, geri alma, ve sesli asistan gibi özelliklere ulaşabiliyorsunuz. Kulaklık üzerinden ses artırma/azaltma yapamıyorsunuz.

One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi
One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

OnePlus Buds Z gerçek kablosuz kulaklık modeline eğer kullanışlı, ortalama ses kalitesine sahip, IP koruma seviyeli ve uzun süreli kullanımı olan bir kulaklık istiyorsanız bir göz atabilirsiniz. Eğer daha profesyonel bir model arıyorsanız ve bütçenizi aşabiliyorsanız başka modellere bakmanız gerekebilir.

One Plus Buds Z Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0