OnePlus Buds Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

OnePlus Buds kablosuz kulaklıklar Apple AirPods benzeri tasarımıyla yüksek ses kalitesini daha uygun bir fiyata sunuyor.

Sevdiklerimiz

 • Fiyat/performans
 • Yüksek ses kalitesi
 • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Kontroller az
 • Ekolayzer ayarı yok

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Hassasiyet: 97 dB
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 13.4 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 m
 • Kullanım Süresi (Genel): 7 saat
 • Ses Çıkışı: Stereo
OnePlus Buds Kablosuz Kulaklık İncelemesi
OnePlus Buds Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım ve Özellikleri

OnePlus oval bir şarj kutusu ile birlikte geliyor. USB-C girişi ise şarj kutusunun en altında yer alıyorken kutusundan bir de USB kablosu çıkıyor. Şarj kutusu üzerinde de tek bir LED ışık yer alıyor. Bu ışık, eşleştirme anında yanıyor ayrıca kalan bataryayı da görmenizi sağlıyor. Kulaklıkların üzerinde herhangi bir buton ya da LED ışık bulunmuyor. OnePlus Buds IPX4 koruma derecesi sayesinde su sıçramalarına karşı dayanıklı.

Kulaklıkların şekli tıpkı AirPods Pro’ya benziyor. Aslında birçok kulaklık markası AirPods’a benzer tasarım uyguladığından OnePlus Buds modelinde de böyle bir tasarım görmek bizi şaşırtmadı. Plastik kulaklıkların rahat ve güvenilir olduğunu söyleyebiliriz. Boyutu muhtemelen sizin kulağınıza da iyi olacaktır.

Beyaz, gri ve mavi renklerde satışa sunulan OnePlus Buds’ın renkleri bizce çok klasik ve sıkıcı. Belki mavi rengi çok daha ilgi çekici olabilirdi, fakat Türkiye’de şu anlık sadece gri renk modeller gelmiş durumda. Kulaklıkları eğer OnePlus telefonlara sahipseniz çok daha hızlı bir şekilde eşleştirebiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken şarj kutusunun kapağını açmak ve telefonunuza gelecek görüntüden tek bir dokunuşla eşleştirmek. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar ise her zamanki süreci tekrarlayacak.

OnePlus, Bluetooth bağlantısı ile bizi etkilemiş durumda. Beklediğimizin de ötesinde bir güç gösteren OnePlus özellikle müzik dinlerken daha güçlü bir bağlantıya sahip. Arama yaparken bu imkan yarıya düşse de telefonunuzdan uzaklaşarak bağlantı koptu mu kopacak mı diye düşünmeden rahatlıkla konuşabilir veya müzik dinleyebilirsiniz.

OnePlus tek bir şarj ile 10 saatlik bir kullanım süresi sunarken şarj kutusu ile birlikte iki kez daha şarj edebiliyorsunuz. Biz OnePlus Buds’ı kullandığımız süre boyunca tek bir şarjla yaklaşık 8 saatlik bir kullanım elde ettik. Acil durumlarda 10 dakikalık bir şarj ile de 100 dakikalık bir kullanım süresi elde edebilirsiniz.

OnePlus Buds’ın tek bir olumsuz özelliği var diyebiliriz, o da kontrolleri. Buds’ın kendisinin bir fiziksel ses ayarı bulunmuyor. Oynatma/duraklatma kontrolleri bulunmuyor fakat sensörleri sayesinde kulaklığı kulağınızdan çıkartıp çıkartmadığınızı algılayarak otomatik olarak oynatma/duraklatma işlemini kendisi gerçekleştiriyor.

OnePlus telefon sahipleri isterlerse sağ ve sol kulaklık kontrollerini değiştirebiliyorlar. Oynatma/duraklatma, sesli asistan gibi kontrolleri atayabiliyorsunuz. Ayrıca uzun bastığınız zamanki işlevi değiştiremiyorsunuz. Uzun basarsanız cihazlar arasında geçiş yapabiliyorsunuz, daha uzun basarsanız çağrı reddedebiliyorsunuz.

Performans

Kulaklıklar 13.4 mm’lik sürücülere sahip. Buds’ın ses kalitesi gerçekten mükemmel. Yüksek ve düşük ses seviyelerinin dengesi de oldukça iyi. Ayrıca bas sesleri sizi rahatsız etmeden varlığını gösteriyor.

OnePlus Buds’ın mikrofonu ise oldukça hassas, kısık sesle konuşsanız bile algılıyor. Bu iyi bir şeymiş gibi gözükse de dış gürültüleri de algıladığından dolayı bu özelliğini dezavantaj olarak görüyoruz.

OnePlus Buds Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

OnePlus Buds’ın fiyatı ülkemizde henüz belli olmasa da şimdilik gri renk seçeneğiyle satışa sunulacağı belli. Buds’ın yüksek ses kalitesi, uzun kullanım süresi ve konforu kullanıcılarını gerçekten etkilemeyi başarıyor.

OnePlus Buds Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0