Philips SHC8535 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Hiç evinizin farklı odalarında müzik dinlemek isteyip bilgisayar ekranından birkaç santimetreden fazla uzaklaşmanıza izin vermeyen kulaklık kablonuz tarafından bu isteğinizden alıkonulduğunuz oldu mu? Bahçenizde veya mutfağınızda müzik dinlemek ister miydiniz? Eğer cevabınız evet ise muhtemelen kablosuz bir kulaklık arıyorsunuz.

Kablosuz kulaklık teknolojisi, kulaklığı vericiye bağlayan bir kanallar sistemi ile size ses kalitesinden ödün vermeksizin evinizin içinde dolaşma imkanı sağlıyor. Piyasadaki çok sayıda ürün arasından biri yaptığı yüksek satışlarla bizim dikkatimizi çekti. Bu kulaklık, giriş yerinden oldukça uzakta bile tatminkar bir performans sağlayan Philips SHC8535 Kablosuz Kulaklık. Biz sizin için bu ürünü denedik. Yaptığımız testin sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

Gürültüsüz Ses

Philips SHC8535’in kullanıcı kılavuzunu elinize aldığınızda gözünüze çarpacak ilk özelliklerden biri kesinlikle kulaklığın çapı. Mylar polyesterinden imal edilen 40 milimetrelik sürücüler, Philips SHC8535’e 10.000 ve 22.000 Hz arasında sürekli frekans tepkisi sağlıyor ve vericiden uzakta bile gürültüsüz, temiz ve güçlü bir ses veriyor. Kulaklık, yanda yer alan kullanışlı küçük düğme sayesinde kablosuz vericiyle senkronize edilebiliyor. Arka plan gürültüsü duyduğunuz zaman bundan kurtulmak için kulaklığın ses aldığı kanalı değiştirebilirsiniz.

Philips SHC8535’in üzerinde yer alan bir başka şey ise açma – kapama tuşu. Eğer kulaklığı dört dakikadan daha uzun bir süre kapalı tutarsak verici de otomatik olarak kapanıyor. Bu kulaklık, tekrar şarj edilebilen pillerle çalışıyor (kulaklığı şarj etmek için vericiye takıyorsunuz) ve ani kapanışlarla karşılaşmamız için bir pil şarj göstergesi içeriyor. Tamamen şarj olmuş bir Philips SHC8535 on beş saat kadar çalışıyor.

Ergonomi ve Yumuşaklık

Ama muhtemelen Philips SHC835’in asıl güçlü noktası kullanım sırasında maksimum konfor sağlayan tasarımı. Kulağa temas eden kısımlar yeterince yumuşak ve maksimum ses izolasyonunu sağlamak için kulağı tamamen kaplıyor. Kulaklık yeterince sağlam görünüyor ki bu da ürünün kullanım ömrü açısından önemli bir nokta. Philips SHC8535’in başa temas eden kısmının altına tampon görevi görecek bir şey yerleştirmek iyi bir fikir olabilir: Bazı kullanıcılar birkaç saatlik bir kullanımdan sonra kulaklığın başa temas eden kısmının kendilerine biraz rahatsızlık verdiğini söylüyorlar. Philips SHC8535’in boyutunu birçok farklı yerden ayarlayabiliyorsunuz, yani bu kulaklık herkes için uygun.

Blues

Biz, Philips SHC8535 ile eski blues şarkıları dinledik. Akustik kalite bakımından performans göz doldurdu: Neodim mıktanıs, sesi akışkan ve sürekli bir şekilde çıkarıyor. İyi sonuçlar elde etmek için bass’ın dikkatli bir şekilde ayarlanması gerekiyor. Vericiden uzakta gerçekleştirdiğimiz ilk testte bir miktar arkaplan gürültüsü duyduk. Senkronizasyon frekansını değiştirdiğimiz problem hemen ortadan kalktı. Ürünle beraber gelen tekrar şarj edilebilir piller 13 – 15 saat kadar iş görüyor ve şarj durumunu daima izleyebiliyorsunuz. Philips SHC8535, evde kullanım için tasarlanmış bu tip ürünlerin hemen hepsi gibi oldukça büyük bir kulaklık.

Teknik Ayrıntılar

Akustik sistem: Kapalı
Frekans tepkisi: 10 – 22000 Hz
Mıknatıs tipi: Neodim
Duyarlılık: 100 dB
Hoparlör çapı: 40 milimetre
Sinyal / gürültü oranı: 70 dB
Alıcı / Verici
Pilot tonu frekansı: 19
Efektif menzil: 100 metre
Taşıyıcı frekans aralığı: 863,0 – 865,0 MHz
Kanal ayrımı: > 30 dB
Modülasyon: FM
Kanal sayısı: 3
Pil şarj durumu göstergesi
Otomatik kapanma fonksiyonu
Çalışma süresü: + / – 15 saat
Kulaklık için güç kaynağı: 2 x 1.5 V NiMH R03/AAA
Verici için güç kaynağı: AC / DC 12 V/200 mA
Ürünün boyutları (Genişlik x Yükseklik x Derinlik): 19,5 x 20 x 10 santimetre
Ağırlık: 0,308 kilogram

Sonuç

Philips SHC8535 uluslar arası piyasada hak ettiği başarıyı yakalamış bir kulaklık. Kalite / fiyat oranı bakımından hem cazip hem de hesaplı. Ürünün potansiyeli düşünüldüğünde fiyat gerçekten düşük. Eskimeye karşı korumak için düzgün kullanım ve iyi bir bakım gerekiyor. Bu kulaklık geleneksel kablolu kulaklıklardan kablosuza geçiş yapmak isteyenlere ekonomik bir çözüm sunuyor.

Philips SHC8535 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0