Philips SHL3060 Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Herkese selam.

Geçenlerde yeni bir kulaklık deneyeyim dedim. Arada bir bu hisse kapılıyorum. Aslında PX 200s kulaklığımdan memnundum (hala öyleyim).

Bowers & Wilkins P5s, Beats Solo 2 ve SkullCandy Grinds kulaklıklarını denedim. Geçenlerde başka bir sebepten dolayı Target’teydim ve bu Philips kulaklıkların 20 dolara satıldığını gördüm.
İçimden “Eğer kötü çıkarsa iade ederim, iyi çıkarsa kullanırım, zaten fiyatı yüksek değil” dedim.

Elimizdeki muhteşem bir kulaklık değil, ama fiyatının düşüklüğünü göz önünde bulundurursak oldukça iyi bir ürün. Geçmişte hiç düşünmeden Philips kulaklıkları aldığım oldu ve bu alışverişlerimden hiç pişman olmadım.

Özet:

Malzeme kalitesi: Fiyatı çok ucuz, o yüzden her şey plastik. Yeterince iyi imal edilmiş gibi duruyorlar, kullanırken aşırı dikkatli olmam gerektiği hissine kapılmıyorum. Kulaklık aynı zamanda çok hafif. Kullanılan plastik dayanıklı görünüyor ve hiç gıcırtı yapmıyor, bu çok iyi bir şey. Tamamen plastikten kulaklıkların gıcırtı yapması iyiye işaret değildir.

Rahatlık: Dediğim gibi, bu kulaklık çok hafif. Artı, kenetlemede kullanılan güç çok fazla değil. Kulağa temas eden kısım çok yumuşak plastik suni deriden yapılmış. Kulaklarda kayda değer bir ısı birikimi oluyor. Sanıyorum bu kulaklığı birkaç saat boyunca bir sorun yaşamaksızın kullandığım oldu. Kulaküstü bir kulaklık olduğu için bir süre sonra bir miktar yorgunluk yaşanıyor, ama aynı problemi daha pahalı kulaklıklarla da yaşamıştım.

İzolasyon: Oldukça iyi! Philips SHL 3060 kayda değer bir miktarda izolasyon sağlıyor, bu konuda benim PX 200’lerimden daha iyi, ama Beats Solo 2 kadar iyi değil. (Şunu da söylemiş olayım, bazı insanların söylediğinin aksine bence PX 200 II’ler iyi bir izolasyon sağlıyor. Bu muhtemelen kulaklığın kullanıcının kulağına ne kadar iyi oturduğu ile ilgili bir durum.) Bir miktar ses dışarı taşıyor, ama sanki kulaklık yarı açıkmışçasına değil.

Ses: Asıl mesele burada…

Bu kulaklıklar gerçekten iyi ses veriyor. Çıkan ses çok rafine değil, ama iyi bir dengesi var; orta frekanslar keskin, yüksek frekanslar yeterli ve bass ise şaşırtıcı bir şekilde iyi. Bu kulaklığın bass’ının belirgin ve etkili bir sesi var. Aslında bu açıdan PX 200 II’lere benziyor. Bass’ın ses seviyesi açısından da iki kulaklık benzerlik gösteriyor. (Bence bu kulaklığın bass’ı BİRAZ daha fazla.) Gerçekten de elimizde biraz parlak ve oldukça nötr ses veren bir kulaklık var. Kesinlikle vızıltı duyulmuyor, ama sesler bazen biraz sert çıkıyor. Yorgunluk hissetmeksizin sesi çok fazla yükseltemiyorum, ama bu iyi bir şey.

Sound stage’e gelelim… Ben bu konuda hiç iyi olmadım, ama enstrümanların birbirinden ayrılmasının kulağa iyi geldiğini söyleyebilirim. Gerçi yine de birbirlerine yakın bir ses veriyorlar. Ancak bu kulaklık, PX 200 II’lerden daha “geniş” bir sese sahip. Bu iyi bir özellik, ama bazen tıkanık bir ses çıkışına neden olabiliyor. Yine de Philips SHL 3060’ın kullandığım en tıkanık sesli kulaklık olmadığını söyleyebilirim. Beklediğimden daha iyi.

Bu kulaklığın sesi biraz parlak, biraz kuru, ama dengesi çok iyi. Kulağımda bir tül varmış hissine kapılmıyorum.

Sonuncusu, sürüş sırasında rahat bir kullanımı var. Yeterince yüksek bir ses veriyor.

Bu ürün beni çok etkiledi. Görünüşe göre Philips ürettiği kulaklıklara büyük özen gösteriyor.

Philips SHL3060 Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0