QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

QCY da Xiaomi’nin yan markalarından biri. QCY T5 ise bizim incelemekten oldukça keyif aldığımız uygun fiyatlı bir diğer kulaklık modeli. T5, Bluetooth 5.0 desteği ve oyun modu ile birlikte geliyor. Yapısı sayesinde de gürültü engelleme konusunda başarılı. Dokunmatik kontrolleri ve uzun kullanım süresi sayesinde beğenimizi kazanıyor.

Sevdiklerimiz

  • Tasarım

Sevmediklerimiz

  • Mikro USB girişi

Teknik Özellikleri

  • Ses Çıkışı: Stereo
  • Sürücü Çapı: 6 mm
  • Kullanım Mesafesi: 10 metre
  • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
  • Kullanım Süresi: 5 saat
  • Gürültü Engelleme Özelliği: Pasif Gürültü Engelleme
  • IP Koruma Sınıfı: IPX4
  • Bağlantı: Mikro USB

Tasarım

Kulaklıklar ve şarj kutusu siyah renkte satışa sunulmuş. Kaliteli, parlak bir görünüme sahip. Kulaklıkların yapısı her kulağa göre uygun olmayabilir fakat şekli itibarıyla bizce şık gözüküyor. QCY T5, bir önceki modeli T3 gibi aynı tasarıma sahip. Kulaklıkların dışında dokunmatik kontrolleri uygulayabileceğiniz bir kısım ve sapın aşağısında da LED ışık bulunuyor. İç kısmında ise mikrofon ve şarj kutusuyla bağlanan iki nokta bulunuyor.

Ek olarak IPX4 koruma seviyesi sayesinde su sıçramalarına ve terlemelere karşı dayanıklı. Spor yapanlar için oldukça uygun. Hatta dışarda yağmur yağarken bile yürüseniz sıkıntı olmayacaktır. Şarj kutusu dikdörtgen ve yuvarlak köşeli bir şekle sahip ve ön kısmında LED ışıkları bulunuyor. Bu sayede şarj ederken kolayca durumu takip edebiliyorsunuz. Ayrıca kapağın üstü de yarı geçirgen olduğundan, üstten baktığınızda da kulaklıkların LED ışıklarını görebiliyorsunuz.

Şarj kutusu ve kulaklıklar birbirlerine mıknatısla bağlandığından düşme problemi yaşatmıyor ve kulaklıkları şarj kutusuna koyarken de büyük bir kolaylık sağlıyor. Genel olarak materyallerde bir sorun bulunmuyor, hatta fiyatına göre çok başarılı. Tek sorun mikro USB girişi olabilir fakat kutusundan çıkan kısa kablo sayesinde de şarj etmeniz kolay.

QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Bağlantı ve Kontroller

QCY T3 ve T5 modelinde de Bluetooth 5.0 desteğini kullanmaya devam etti. Testlerimiz boyunca bağlantıda bir kopukluk veya bozulma yaşamadık. Kulaklıkları şarj kutusundan çıkartır çıkartmaz eşleşmeye hazır hale geliyorlar. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzdan QCY-T5 yazısını seçmek olacak.

Dokunmatik kontrolleri sayesinde de QCY T5, kullanımı oldukça kolaylaştırıyor. Oynatma/duraklatma veya açma/kapatma işlemleri için çift kez dokunmanız yeterli. Sol kulaklığa üç kez basınca sesli asistanı çağırıyorsunuz, sağ kulaklığa üç kez basarsanız oyun moduna geçiyor.

Ses Kalitesi

QCY T5 uygun fiyatlı olduğundan çok da yüksek bir ses kalitesine sahip değil. Sürücü çapı 6 mm, düşük frekanslı seslerde ve sahne derinliği konusunda başarılı. Orta ve yüksek ses frekansları arasında yüksek seslerde bozulmalar yaşatmıyor. Oldukça dengeli ve temiz bir ses sunuyor. Mikrofon kalitesi ortalama kalitede fakat dışarda çağrı yapabilmeniz pek mümkün değil. Rüzgar sesini fazlaca aldığından dolayı çağrı esnasında karşı tarafa da sesinizi bozuk bir şekilde iletiyor.

QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

QCY T5, çok yüksek bir ses kalitesine sahip olmamasına rağmen T3 modelinden de daha başarılı. Oyun modu ve IPX4 koruma seviyesi sayesinde de sporda ve dışarıda kolaylıkla kullanabiliyorsunuz. Mikrofon konusunda dışarda başarılı olmadığını göz önünde bulundurmalısınız. Kullanım rahatlığı ve kulağa oturuşu sayesinde de uzun süre kullanımlarda bir sıkıntı yaşatmıyor. Ülkemizde QCY T5’i 130 TL ile 150 TL arasındaki bir fiyata teknoloji marketlerinden ve online alışveriş sitelerinden rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer bütçeniz bu aralıktaysa ve mikrofon benim için çok da önemli değil derseniz QCY T5’i göz önünde bulundurabilirsiniz.

QCY T5 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0