QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

2021 yılındayken artık bir kablolu kulaklık görmemiz neredeyse imkansız hale geldi. Ayrıca neredeyse bütün yeni çıkan telefonlardan da 3.5 mm’lik jak girişleri kaldırıldı. Bu durumda eğer uygun fiyatlı bir kulaklık arıyorsanız, QCY T7 sizin işinizi görecektir. Oldukça uygun fiyatına rağmen kaliteli görünümüyle biraz da olsa AirPods’u andırıyor. QCY’ın diğer modellerinde de olduğu gibi T7 de oldukça kaliteli.

Sevdiklerimiz

 • Tasarımı
 • Type-C girişi

Sevmediklerimiz

 • Yok

Teknik Özellikleri

 • Codec: SBC
 • Bluetooth: V5.1
 • Frekans Aralğı: 20 – 20000 Hz
 • Hassasiyet: 110 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Konuşma Süresi: 3 saat
 • Müzik Dinleme Süresi: 3.5 saat
 • Çalışma Menzili: 10 metre
 • Ağırlık: 50 gram
 • Batarya: 380 mAh

Kutu İçeriği

QCY T7, renkli bir desene sahip kutu içerisinde geliyor. Daha önceki QCY ürünleri gibi bu kutu da oldukça basit tutulmuş. Kutu içerisinden tabi ki QCY T7 şarj kutusu direkt olarak gözünüze çarpıyor ve etrafında da zarar görmemesi için yumuşak süngerler bulunuyor. Ayrıca sevindirici bir haber de mikro USB yerine Type-C şarj kablosu çıkması. Gereksiz şeylerden uzak durularak oluşturulmuş bir paketi beğendik.

Tasarım

Bu fiyata premium bir hissiyat elde etmemiz ve yüksek kalitede bir görünüm beklememiz pek de doğru olmaz. QCY T7 yine de tasarım konusunda sadeliğe giderek şık bir tasarım yaratmış. Kulaklık ve kutusu özellikle beyaz rengiyle ilgileri üzerine çekiyor. QCY T7’nin tasarımı Apple AirPods, Xiaomi Mi AirDots Pro gibi aslında her kulaklıkta görebileceğiniz bir tasarıma sahip. Bu durum tamamen kişisel bir şey.

Bize göre T7 oldukça sade ve şık bir tasarıma sahip. Mikrofona da kısaca değinmemiz gerekirse çok iyi bir yere yerleştirildiğini ve gayet iyi çalıştığını söyleyebiliriz. Bu konuya daha sonra tekrardan değineceğiz. Ayrıca QCY T7’de hareket algılama özelliği bulunduğundan dolayı kulaklıkları kulağınızdan çıkarttığınızda otomatik olarak parça duruyor. Kulaklıklardaki dokunmatik kontroller de tasarıma uygun olarak iyi çalışacak şekilde konumlandırılmış. Kulağınıza baskı yapmadan kolayca komut verebilirsiniz. Hafif yapısı sayesinde de QCY T7’yi saatlerce kullanabilirsiniz.

QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

QCY T7’nin en önemli özelliği, şarj kutusunun 380 mAh’lik bataryaya sahip olması. Bu sayede kulaklıklarınızı tam olarak 4 kez şarj edebiliyorsunuz. Ayrıca 3.5 saatlik bir dinleme süresi ile birlikte toplamda tek şarjda 15 saate kadar bir kullanım elde edebilirsiniz. Ucuz olmasına rağmen o da kadar da kötü bir kulaklık değil. Şarj kutusunu Xiaomi Mi AirDots Pro 2 ile karşılaştıracak olursak, T7’nin daha hafif olduğunu söyleyebiliriz. Önde bulunan buton gayet sağlam olduğundan dolayı basışınızı iyi algılıyor ve çantanızda ya da cebinizde taşırken yanlışlıkla basılma ihtimalini ortadan kaldırıyor.

Bağlantı

Kulaklıkları şarj kutusundan çıkartır çıkartmaz cihazınızla eşleştirebilirsiniz. Bu süreç oldukça kolay. Bağlantıyı sağlamak için bir yere saniyeler boyunca dokunmanıza gerek yok. Sadece kutusundan çıkartmanız yeterli. Xiaomi Mi AirDots Pro 2 gibi otomatik olarak bağlanmasa da telefonunuzdan Bluetooth ayarlar kısmına gelerek rahatlıkla kulaklığı seçerek bağlayabilirsiniz. Kulaklıklar da birbirleriyle kolayca saniyeler içerisinde eşleşiyor.

Kontroller

Xiaomi’de olduğu gibi QCY T7’nin de kontrolleri oldukça basit. Sağ veya sol kulaklığa iki kez basarsanız parça oynatma/duraklatma işlemini gerçekleştirebilir, eğer parça atlamak istiyorsanız sol veya sağ kulaklığa iki saniye basılı tutabilirsiniz. Eğer sesli asistan istiyorsanız üç kere dokunmanız yeterli.

Eğer bir çağrı gerçekleştirmek istiyorsanız da QCY T7 ile bu mümkün. Arama geldiğinde, sağ veya sol kulaklığa iki kez basarak yanıtlayabilir, eğer konuşmak istemiyorsanız da sağ veya sol kulaklığa iki saniye boyunca basılı tutabilirsiniz.

Ayrıca QCY T7’de bulunan hareket sensörü sayesinde kulaklıkları çıkartmadan önce elinizle dinlediğiniz müziği durdurmanıza gerek kalmayacak. Hareket sensörü sizin kulaklıkları çıkarttığınızı algılayarak otomatik olarak duraklatacak. Tabi oldukça temiz tutmanız gerekiyor yoksa sensör hareketinizi algılamayabilir.

Ses Kalitesi

QCY T7 maalesef aktif gürültü engelleme özelliğine sahip değil fakat böylesine bir fiyat için bu durum oldukça normal. Yine Xiaomi Mi AirDots Pro 2 ile karşılaştıracak olursak, Xiaomi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olmasına rağmen çok da iyi bir iş çıkartmıyor. Arama yaparken eğer dışardaysanız QCY T7 dış gürültüleri engelleme konusunda oldukça başarılı. Hatta Xiaomi Mi AirDots Pro 2’den daha başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Ses kalitesine geldiğimiz zaman, ses seviyesinin iyi olduğunu ve dışarda bir kullanım için de gayet uygun bir kulaklık olduğunu söyleyebiliriz. Günlük kullanım için ideal.

QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

QCY T7 130 TL ile 200 TL arasındaki fiyatıyla bizleri oldukça şaşırttı. Eğer yeni bir kulaklık arayışındaysanız ve bütçeniz bu aralıktaysa, kesinlikle QCY T7’yi göz önünde bulundurmalısınız. Günlük kullanımlarda, müzik dinlemek, arama yapmak için oldukça ideal. Aktif gürültü engelleme özelliği her ne kadar olmasa da çevresel gürültü engelleme özelliği sayesinde rakiplerinden bir adım öne geçiyor.

QCY T7 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0