Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

AirPod benzeri ve alternatif kulaklıklardan daha önceki incelemelerimizde de bahsetmiştik. Razer da Hammerhead kablosuz kulaklık modeliyle ve Apple’a benzer tasarımıyla ilgileri üzerine çekiyor. Oyun oynamayı seven kullanıcılar belki düşük gecikme süresi sayesinde tercih edebilir fakat ses kalitesinde yüksek bir performans bekleyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğrayabilir.

Sevdiklerimiz

 • Tasarımı
 • Kullanım rahatlığı
 • Ses kalitesi
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • Kısa kullanım süresi
 • Bluetooth bağlantı sorunu
 • Sınırlı ekolayzer ayarları

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Hassasiyet: 91 dB
 • Maksimum Güç: 8 mW
 • Mikrofon: Var
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Ağırlık (Şarj Kutusu): 45 gram
 • Sürücü Çapı: 13 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre

Razer Hammerhead, Apple’ın ikonik AirPods modeline benzer tasarımı ve daha uygun fiyatıyla oldukça başarılı bir kulaklık olduğunu kanıtlıyor. Sony ve Beats gibi markaların aksine, Razer bildiğiniz gibi daha çok bilgisayar için aksesuarlar yapıyor. Bu yüzden ses kalitesi konusunda başarılı olamasa da oyun oynarken alacağınız deneyimi ikiye katlıyor.

Fiyat ve Ulaşılabilirlik

Razer Hammerhead $99.99’lık fiyatıyla satışa sunuldu. Bu da onu, Apple AirPods’tan daha uygun fiyatlı bir kulaklık haline getiriyor. Eğer AirPods tasarımını beğeniyorsanız, Razer Hammerhead sizin için uygun fiyatlı bir alternatif olacaktır. Ses kalitesine gelindiğinde bir Sony ya da Bose kadar başarılı değil fakat genel bir değerlendirme yaptığımızda Razer’ın önceki ürünlerini de bildiğimizden, Hammerhead’e fazla kötü bakmıyoruz.

Tasarım

Razer Hammerhead tasarım olarak neredeyse, Apple AirPods’un siyah versiyonu diyebiliriz. Kulaklıklar silikon uçlu değil ve saplı. Her kulaklığın üzerinde de çağrı kalitesini yükseltmek için mikrofon bulunuyor. Eğer bir Razer hayranıysanız, bu kulaklığı da fazlasıyla seveceksinizdir diye düşünüyoruz çünkü Razer logosu tam da kulaklıkların arka kısmında çok açık bir şekilde görülüyor. Razer’ın eklemediği tek şey RGB ışıklar olabilir. Biz Hammerhead modelinde de böyle bir şey beklerdik.

Kulaklıkların büyük olması dokunmatik kontrolleri de daha rahat yapabilmenizi sağlıyor fakat bazen karışabiliyor. Mesela, kulaklığa üç kez bastıktan sonra iki saniye kulaklığa basılı tutarsanız oyun moduna geçiş yapıyor. Bu gibi hareketleri hatırlaması zor olabiliyor. Sadece üç kez bastığınızda ise parça atlayabiliyorsunuz.

Ayrıca bu kontrolleri oldukça hızlı yapmanız gerek, yanlış yapma ya da bir hareketi kaçırma riskiniz ilk başlarda çok fazla. İyi haber, Razer Hammerhead uygulamasında bu kontrollerin pratiğini yapabilmenizi sağlayan bir özellik mevcut. Şarj kutusu ise diğer her Bluetooth kulaklıklarda da görebileceğiniz bir tasarıma sahip.

Şarj kutusunun ön kısmında USB-C girişi bulunuyor. Kutuyu açtığınızda ise LED ışık sayesinde kulaklıkların şarj durumunu görebiliyorsunuz. Ayrıca bir kere cihazınızla eşleştirdikten sonra her seferinde kutuyu açar açmaz kulaklıklar cihazınızla otomatik olarak eşleşiyor, kapattığınızda ise tam tersi oluyor.

Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

​Kullanım Süresi ve Bağlantı

Razer, Hammerhead kulaklıklarının 4 saat, şarj kutusunun ise ek 12 saat sağladığını söylememiz gerek. Çok fazla bir kullanım süresi sağlamıyor fakat bizce yeterli. Eğer gün boyunca kullanmayı düşünüyorsanız, ara ara şarj etmeniz gerekecektir. En azından Type-C şarj girişi sayesinde şarj süresi uzamıyor.

Kulaklığı cihazınızla bağlamak ise oldukça kolay. Bu işlemi telefonunuzun Bluetooth ayarları kısmından ya da Razer Hammerhead uygulaması üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Uygulamayı kullanması oldukça basit fakat yeterince ekolayzer ayarı yapabilmenize izin vermiyor.

​Ses Kalitesi

Razer Hammerhead’in ses kalitesi fena değil, eğer ekolayzer ayarlarını değiştirebilme imkanınız daha fazla olsaydı, daha iyi bir ses kalitesi elde edebilirdiniz. Podcastler, çağrılar vs. insanların konuştuğu, ses odaklandığınız bir iş yaparken gayet net ve temiz iletebiliyor.

Bir diğer sorun ise, Bass artırma ayarı. Her ne kadar siz bası artırsanız da elde ettiğiniz tek şey çamurlu bir ses olacaktır. Bu da uzun süreli bir kullanım için ideal değil.

Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

​Sonuç

Razer Hammerhead, Apple tarzı kulaklık ve oyun severler için mükemmel bir seçim olacaktır. Kullanımı rahat ve bağlantı konusunda stabil olan Razer Hammerhand, tasarımı ve özellikleriyle oyunculara hitap etmeyi başarıyor. Fiyatından da bahsedecek olursak şu anda piyasada 500 – 750 TL arasında bulabilirsiniz.

Razer Hammerhead Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0