Razer Kraken Pro 2015 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Razer Kraken Pro yeni bir kulaklık değil, ama bu sürümü kesinlikle yeni. Bu Razen Kraken Pro parlak beyaz bir renge sahip, tıpkı bu yılın başlarında çıkan Razer Taipan’ın özel versiyonu gibi. Evet, Razer’ın o neon yeşili-siyah renk düzenini seven çok, ama şahsen ben firmanın bu konuda biraz değişiklik yapmasından memnunum.

Beyaz Kraken Pro’nun yapısı oldukça sağlam. Ben Razer’ın Taipan Pro’da kullandığı parlak beyaz plastiği pek sevmemiştim; yumuşak lastik kaplamalara alışkın olan elime biraz sert ve rahatsız geliyordu. Kafanızda nasıl mı duruyor? Mükemmel bir şekilde; bu da Kraken Pro’ya profesyonel bir görünüm veriyor.

Aslında kulaklığın üstünde o uyduruk Razer logosu olmasa daha profesyonel görünürdü. Ürüne ilişkin diğer şey, hatta Razer’ın her iki kulaklığın üstündeki yılan logosu bile gösterişli ve profesyonel duruyor. Ama gelin görün ki tepede bu saçma sapan yazı var.


Neyse. Her istediğimizi elde edemeyiz.

Kraken Pro’nun kulaklık kısımları eliptik değil, dairesel bir şekle sahip ve diğer ürünlere kıyasla biraz daha küçük. Ben kulağımı sığdırabildim, ama yeterince rahat olduğunu söylemem. Ancak kafaüstü kısmın gerginliği son derece iyi ayarlanmış. Yani eğer kulaklarınız küçük ise bu kulaklığı belli bir süre sorunsuz bir biçimde kullanabilirsiniz.

Kraken Pro’nun sesi kaliteli ve sıcak; bası biraz güçlendirilmiş. Bugün incelediğimiz ucuz kulaklar arasında müzik dinlemek için en iyisi herhalde bu olmalı (birinciliği HyperX Cloud ile paylaşabilirler). Kraken Pro’nun sesini sevseniz iyi olur, çünkü büyük kardeşi Kraken 7.1’den farklı olarak bu üründe ekolayzır olarak kullanabileceğiniz bir Razer yazılımı yok.

Ben seste hafif bir kısıklık hissettim, ama bu oyun deneyiminizi bozacak kadar büyük bir sorun değil. Daha ziyade silah seslerinde dikkat çekiyor; bunlar diğer kulaklarda olduğu gibi keskin ve canlı değil. Diyaloglarda da biraz problem var.

İdare ediyor. İş görüyor. Kraken Pro’nun en iyi tarifi bu cümleler. Kendisine çok özel hedefler koymuş bir ürün değil ve doğal olarak çok özel bir başarısı yok. Sıradan bir kulaklık. Kraken Pro’nun ses sızdırma miktarının asgari miktarda olduğunu da ekleyeyim. Yani elinizde sessiz ortamlarda kullanmak için ideal bir ürün var.

Ürünün tek bir ekstra özelliği var: Geri çekilebilir mikrofon. Bu mikrofon türü gerçekten çok iyi, çünkü hem kullanmadığınızda görünmüyor (ama kaybolmuyor da), hem de çıkarılabilir mikrofonkarda olduğu gibi fazladan bir 3.5 milimetrelik girişe ihtiyaç duymuyorsunuz. Ürünün mikrofonu iyi kalite sayılır ve her yöne çevrilebiliyor. Ancak gürültüyü tuttuğu söylenemez, kullanış şeklinize bağlı olarak karşı tarafa nefes ve yutkunma sesleri gönderiyor olabilirsiniz.
Benim için Kraken Pro’nun temel sorunu ürünün üstünde bir kontrol sistemi olmaması. Benim görebildiğim kadarıyla ne o uzun kablosunun üstünde, ne de kulaklık kısmında kontrol tuşları var. Bu, kulaklığın sesini ayarlamayacağınız ve daha önemlisi, mikrofonun sesini kısmak için bir şey yapamayacağınız anlamına geliyor. En fazla mikrofonu tamamen geri itebilirsiniz, ama bu da bu kadar basit bir fonksiyon için zahmetli bir işlem.

En son ne zaman üzerinde birtakım kontrol tuşları bulunmayan bir kulaklık almıştınız? Şahsen ben hatırlamıyorum bile. Bu fiyat düzeyinde kabul edilebilir bir şey değil. Diğer onca sorununa rağmen 60 dolarlık RAW Prism’in bile üzerinde bir ses kısma tuşu vardı.

Sonuç

Razer’ın benim kullanmak isteyeceğim renk düzeninde ürünler çıkarmasına seviniyorum, ama eğer bu fiyat düzeyinde diğer ürünlerle rekabet etmek istiyorsa Kraken Pro kesinlikle elden geçirilmeli. Dairesel kulaklıkları, 40 milimetrelik sürücüleri (artık standart olan 50 milimetrelik sürücüler yok) ve bütünleşik bir kontrole sahip olmamasıyla Kraken Pro yaşını gösteriyor.

İlk bakışta

Razer Kraken Pro iyi bir kulaklık, ama yaşını gösteriyor.

Artılar

-Çok hafif
-Siyah-beyaz renk düzeni Razer için iyi bir değişiklik
-Sağlam ses

Eksiler

-Bütünleşik kontrol yok
-Kulaklıklar eliptik değil, dairesel. Bazılarına küçük gelebilir

Razer Kraken Pro 2015 Oyuncu Kulaklığı İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0