Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
9.5

Neredeyse bir asırdır oyun konsolları titreşim gibi dokunsal geri bildirime sahip. Nintendo 64 konsolların Rumble Pak koluna bakacak olursak standart bir klavye-mouse anlayışına yeni bir soluk getirdi. SteelSeries Rival 700 bu duruma örnek olacak bir mouse tasarladı. Razer ise Nari Ultimate kulak üstü kulaklık modeliyle kullanıcılarına muhteşem bir deneyim sunuyor.

Sevdiklerimiz

 • Dokunmatik kontroller kullanışlı
 • Dengeli ses
 • Geniş kulak kısımları
 • Bolca kişiselleştirme yapılabiliyor

Sevmediklerimiz

 • Kablosuz özelliği sınırlı
 • Gürültü engelleme özelliği yok

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 107 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Maksimum Güç: 30 mW
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 50 mm
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Mikrofon Özelliği: Gizlenebilir
Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

HyperSense haptik teknoloji özelliğini SteelSeries Arctis Pro kadar iyi kullanmış. Arctis Pro’nun frekans aralığı dar olmasına rağmen harika bir kulaklık. Razer Nari Ultimate ise 50 mm’lik sürücülere sahip. Sonuç olarak Razer’ın Nari Ultimate modeli SteelSeries’in Arctis Pro modelinden çok daha iyi.

Buradaki çarpıcı özellik tabi ki HyperSense. Kısacası ister Battlefield 5’te ateş ediyor olun, ister saba pistinde heyecanlanıyor olun Razer Nari Ultimate her kulaklığa yerleştirilen Lofelt L5 haptik sürücüleri sayesinde kafanızı titretecek ama iyi bir şekilde. Ayrıca bu özelliğin çalışması için HyperSense’i oyunların desteklemesi gerekmiyor.

Diğer kulaklık modelleriyle karşılaştırdığımızda Razer Nari Ultimate’ın performansı geniş frekans aralığı sayesinde oldukça iyi kalıyor. 20 Hz ile 200 Hz aralığındaki frekansı özellikle oyunlarda hissediyorsunuz. Mesela Battlefield 5’te tabancanın geri tepmesi bir av tüfeğinden daha hafif ve tank gibi silahlı bir aracı çalıştırdığınızda titreme daha da çok artıyor.

Razer’ın Synapse 3 yazılımındaki teknoloji ile HyperSense’i oyunlarda daha iyi hissediyorsunuz. Böylece oyunun atmosferine kendinizi kaptırabiliyorsunuz.

Ses Kalitesi

Ses kalitesine bakacak olursak, normalde Razer basları önplanda tutuyordu fakat şimdilerde görüyoruz ki Nari Ultimate modelinde bu konuda yön değiştirmiş. Müzik dinlemek için Sony WH-1000XM3 modelini Razer Nari Ultimate modeline tercih ederiz. Nari Ultimate modelinde kulaklıkların boyutu her ne kadar büyük ve rahat olsa da gürültü engelleme özelliği olmaması biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Yine de oyun oynarken muhteşem bir deneyim kazanıyorsunuz.

Ayrıca Razer Nari Ultimate’te çıkarılabilir mikrofon bulunuyor. Aynı zamanda sol kulaklığın arkasında bulunan buton sayesinde mikrofonu sessize alabiliyorsunuz. Hemen altında ise sohbet ses ayarını yapabileceğiniz bir tekerlek bulunuyor. Tekerleğin altında ise güç butonu, USB şarj girişi ve 3.5 mm’lik şarj girişi bulunuyor. Sağ kulaklığın arkasında ise ses ayarı yapabileceğiniz bir tekerlek ve onun üzerinde ise 2.4 Ghz’lik kablosuz USB dongle girişi bulunuyor. USB dongle’ı bilgisayarda, Playstation’da ve Mac bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Switch ve Xbox kullanıcıları ise kablolu bir bağlantı sağlamak durumundalar.

Her iki koşulda da Razer Nari Ultimate HyperSense ve Chroma ışıklandırması açıkken 8 saatlik, kapalıyken ise 20 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Razer Nari Ultimate HyperSense özelliği ile piyasadaki rakipleri arasından sıyrılıyor. Eğer bu fiyat aralığında bir kulaklık almayı düşünüyorsanız ve özellikle konsolda bolca oyun oynamak için kullanacağınız bir kulaklık arıyorsanız Razer Nari Ultimate haptik feedback özelliği sayesinde sizin için muhteşem bir seçim olacaktır. Razer Nari Ultimate modelini 1689 TL ile 1999 TL arasında teknoloji marketlerinden ve sanal alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Razer Nari Ultimate Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi1 Oy
9.5