Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Realme, bu modeli ile Buds Air’dan daha uygun fiyatlı bir kulaklık isteyenler için tasarladı. Gerçek kablosuz kulaklık olan bu model uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor. Realme Buds Air Neo, Realme Buds Air ile aynı tasarıma sahip olmasına rağmen performans ve özellikler konusunda birtakım farklılıkları bulunuyor.

Sevdiklerimiz

  • Google Fast Pair desteği
  • Sabit bağlantı
  • AAC desteği
  • Güçlü bas
  • Kullanışlı ve rahat

Sevmediklerimiz

  • Ses kalitesi
  • Düşük kullanım süresi
  • Mikrofon başarılı değil

Her ne kadar Realme Buds Air’in ses kalitesini beğenmiş olmasak da uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklık kategorisine girdiği için bu durumu anlayabiliriz. Realme Buds Aİr Neo da aynı şekilde çok iyi değil, fiyatı düşük tutabilmek adına bazı şeylerin kalitesinden feragat edilmiş. Kablosuzşarj desteği gibi bir özelliği de bulunmuyor. Ayrıca Realme Buds Air’de Type-C desteği bulunurken Neo modelinde mikro USB girişi bulunuyor.

Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Tasarıma gelindiğinde çok fazla değişen bir şeyin olmadığını söylememiz gerekir. Aynı AirPods’a benzer bir tasarıma sahip. Normal aktivitelerde kulaklık kulağınızda çok rahat bir şekilde kalıyor fakat pasif gürültü engelleme gibi bir özelliği bulunmuyor. Tabi bu da kulaklığın tasarımından dolayı. Kulaklık üzerinde, bizim oldukça kullanışlı bulduğumuz dokunmatik kontroller bulunuyor. IPX4 su koruma seviyesine ve Bluetooth 5.0 desteğine sahip. Yeşil, kırmızı, ve beyaz renkleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Şarj kutusu altında mikro USB şarj girişi bulunurken ön tarafta LED gösterge yer alıyor. Ayrıca şarj kutusu açılır açılmaz LED ışık yanmaya başlıyor. Kulaklıklar tek bir şarjda üç saatlik bir kullanım süresi sağlarken, şarj kutusuyla birlikte toplamda 15 saatlik bir kullanım süresi sunuyor.

Realme Buds Air Neo’da 13 mm’lik sürücüler bulunuyor ve daha güçlü bağlantı sağlayabilmek adına R1 çip bulunuyor. Ayrıca düşük gecikme süresi ile daha keyifli bir deneyim sunuyor. Uygulama üzerinden dokunmatik kontrolleri kişiselleştirebilirsiniz. Google Fast Pair ile de kulaklıklarınızı daha hızlı eşleştirebilirsiniz. Tabi sadece Android cihazlar için geçerli bir durum. Ayrıca kulaklıklarınızı olur da bulamazsanız, uyarı göndererek ötmelerini sağlayabilirsiniz. Realme Link uygulamasını Android cihazlarınıza yükleyebilir ve istediğiniz şekilde kişisel ayarlamalar yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama üzerinden şarj durumunu da görebilirsiniz. Şarj kutusu da aynı şekilde, size bataryanın biteceğini haber veriyor.

Ses Kalitesi

Normalde kötü bir ses kalitesine sahip olmasına rağmen kendisini Realme Buds Air modelinden çok daha başarılı bulduk. Bu model diğerine göre daha az bas odaklı fakat bas sev erleri yine de memnun edecektir. Farklı müzik türlerinde deneme yaptığımızda hepsinde farklı sonuçlar elde ettik. Sonuç olarak ise bu kulaklığı elektronik müzik dinlemeyi sevenler için daha uygun bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Realme Buds Air Neo, tam olarak bir uygun fiyatlı kulaklıktan bekleyebileceğiniz bir performans sunuyor. Her ne kadar arama esnasında karşılıklı iletişimde sorun olmasa da sesler biraz çamurlu iletiliyordu. Düşük gecikme süresi modu da beklediğimiz gibi, ses kalitesi biraz düşme yaşatsa da oyun performansını artırıyor.

Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Realme Buds Air Neo, Buds Air kadar ses getiren bir kulaklık maalesef ki olmadı. Uygun fiyatlı olmasına rağmen 2021 yılında hala mikro USB kullanılan kulaklıklara rastlamayı artık insanlar da istemiyor. Kullanım süresi biraz yeterisiz, ayrıca ses kalitesi de daha iyi olabilirdi fakat Google Fast Pair, düşük gecikme modu, ve uygulama desteği de olumlu özelliklerinden. Bahsettiğimiz olumlu olumsuz değerlendirmeleri göz önünde bulundurarak siz de seçiminizi yapabilirsiniz.

Realme Buds Air Neo Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0