Sennheiser CX 300-II Precision Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Eğer sık sık seyahat çıkıyorsanız, ya da genel olarak kulaküstü kulaklıkları rahatsız buluyorsanız, kulakiçi kulaklıkların nispeten düşük bir fiyata muazzam bir ses deneyimi sunduğunu hatırlamalısınız. Portatif kulaklık denildiğinde Sennheiser daima ilk akla gelen markalardan biri olmuştur; ilk CX-300 ise piyasadaki en popüler kulakiçi modellerden biriydi.

Sennheiser bu kulaklıkları “daha berrak ses ve iyileştirilmiş dinamikler” vaadi ile geliştirdi ve bize yüksek kalite bir dinamik ses sistemi sunuyor. Bu üründe daha pahalı setlerde olan o havalı “özel ayarlı armatür sürücüler” yok; ancak bizim yaptığımız dinleme testlerine göre bu kulaklar gerçekten “yüksek kalite.” Malzeme kalitesi bu fiyata göre oldukça iyi. Kulaklıklar yalnızca plastik bir kalıpla geliyor; ama zaten daha iyisi için daha fazla para ödemeniz gerekirdi. Kablonun de kördüğüm hale gelme eğiliminde olduğunu da belirtelim.

Kulaklıklar asimetrik bir kablo ile geliyor; yani sağ kulaklık sağ taraftan sarkıyor. Bu kullanıcının rahatlığı amacıyla yapılmış olsa aynı zamanda sol kulaklığın sürekli gerilerek bozulabileceği anlamına geliyor. Kabloyu çektiğinizde bunu sol kulağınızda doğrudan hissediyorsunuz.

sennheiser-cx-300-ii1

Bu Sennheiser’lar üç farklı kulaklık ucu ile geliyor, dolayısıyla kullanıcıların çoğunun kulaklarına uyacaktır — ancak ne yazık ki bu uçların arasında sünger uçlar yok. Eğer olsaydı çevreden daha yüksek bir derece izolasyon sağlanabilirdi; ama onun için Monster Jamz ya da en baba kulaklıklardan Ultimate Ears 700 gibi bir şey almalısınız.

Ses kalitesi fiyata göre mükemmel. Sennheiser her ne kadar kulaklıkların güçlü ve bass içeren bir stereo sesi verdiğini söylese de ürün iddia edildiği kadar bass içermiyor. Diğer yandan biraz daha para harcayıp Monster kulaklıkları almak size daha sıkı bir bass tepkisi ve daha büyük keyif verse de onların da yüksek frekanslarda daha hışırtılı olduğunu unutmayın.

sennheiser-cx-300-ii

CX300’lerin verdiği ağır ses rock and dans türüne uygun; ama aynı zamanda jazz ile uyumlu bir sıcaklık da veriyorlar; ama bu, kulaklıkların diğer bazıları gibi sesteki ayrıntıları atladığı anlamına gelmiyor. Ancak her şeyden önemlisi, bu kulaklıklar müziği eğlenceli hale getiriyor.

Olumlu:

Fiyatına göre mükemmel bir ürün. Sıcak, ama ayrıntılı ses. İyi ses izolasyonu. Rahat kullanım.

Olmusuz:

Kayda değer bir olumsuzluk yok.

Sonuç:

Sennheiser CX 300-II Precisions çok uygun bir fiyatta muhteşem bir ses sunuyor; bulabileceğiniz en iyi kulakiçi modellerinden biri.

Sennheiser CX 300-II Precision Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0