Sennheiser CX 300S Kulaklık İncelemesi

Sennheiser CX 300S Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sennheiser’ın kulaklıklarının ses kaliteleri neredeyse her yeni kulaklığında dahi birbirinin aynısı oluyor. Daha önce Sennheiser’ın herhangi bir kulaklığını kullandıysanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu durumda bu kulaklığı 290 ile 400 TL arasında teknoloji marketlerinden ve internet alışveriş sitelerinden bulabilirsiniz.

Kulağa Oturuşu

Sennheiser’ın her zaman kullandığı sade ve gösterişsiz tasarım anlayışını CX 300S kulaklık modelinde de kullanmışlar. Kulağınıza çok rahat bir şekilde oturuyor ve bu şekilde de harika bir ses yalıtımı imkanı sağlıyor. Kulak başlarının ergonomik yapısı sayesinde kulağınıza iyice oturarak dış sesi engelliyor. İlk denediğinizde kulağınıza oturmasa bile, kutudan çıkan yedek silikon uçlarını deneyerek size en uygun olanı bulabilirsiniz.

Sennheiser CX 300S Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Tasarım olarak bakıldığında söyleyecek fazla bir şey yok. Sennheiser’in beyaz renkli modelinin rengi solmaya ve sararmaya yatkın duruyor. Plastik yapısı dolayısıyla da ucuz duruyor. Fakat dış görünüşü önemsemeyecekler için bu durum pek de önemli değil. Kablosu kalın ve düz bu da birbirine karışmasını önlüyor. Aynı zamanda bu kulaklıklar 2 yıllık garanti ile geliyor. Kablonun üzerinde bulunan tuşlar ile oynatma/durdurma, ilerleme ve çağrı yanıtlama gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Görüşme kalitesi gayet güzel ve mikrofon sayesinde dış seslerin karşı tarafa daha az iletildiğini söyleyebiliriz.

Ses Kalitesi

Düşük Ses Seviyesi

Sennheiser’ın CX 300S modelinde en iyi etkiyi düşük frekanslardan alıyorsunuz. Pop ve rock türlerinden oluşan parçalara sıcaklık veren güçlü bir bası var. Aynı zamanda hip-hop dinlerken alt frekanslar da ortaya çıkıyor, bu durum da sizi memnun edecektir. Eğer bas sesleri sevmiyorsanız, daha temiz sesler duymak isteyebilirsiniz ki bu durum olağanın tam tersi. Netlik açısından bu fiyat aralığında alabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri olan CX 300S akustik enstrümanları her ne kadar daha kalın iletse de yine de tınısını korumayı başarıyor.

Orta Ses Seviyesi

CX 300S orta ses seviyesinde çok daha iyi bir deneyim sunar. Üst-orta kısımlar daha keskinken, düşük sesler biraz daha içi boş şekilde dinleyicilere aktarılıyor. Buna rağmen vokal sesleri rock ve pop-rock müzik türlerini dinlerken çok daha kapsamlı olduğunu anlayacaksınız. Aynı zamanda bu fiyat bandındaki bir ürüne göre de gayet başarılı bir ses kalitesine sahip diyebiliriz. Akustik gitar sesi çok temiz ve net bir şekilde gelirken bir çellonun sesi dokulu yani daha dolgun geliyor. Yine de CX 300S modeli, diğer müzik türleri için de uygun.

Yüksek Ses Seviyesi

Yine bu aralıktaki ses kalitesi klasik müzik tutkunlarını yeterince tatmin edebilirken pop müzik türüne geri döndüğünüzde parçayı bölen çıtırdamalar duyacaksınız. Bu sebeple CX 300S’te çok fazla yüksek ses çıktığını duyamazsınız. En yüksek ses seviyesinde bile enstrümanlardan gelen sesleri dinlerken minimum keskinlik yaşarsınız. Yüksek frekansa duyarlı bir kulağa sahipseniz bu kulaklık sizi yormayacaktır tam aksine keyif verecektir.

Sennheiser CX 300S Kulaklık İncelemesi

Sahne Derinliği

Sennheiser CX 300S şaşırtıcı bir şekilde geniş bir sahne derinliğini biz kullanıcılarına sunuyor. Her ne kadar çok da iyi diyemesek de derinliğin olduğu aşikar. Genişlik derecesi de enstrümanın yerleştirildiği kısma ve yere göre size aktarılıyor.

Sonuç

Sennheiser’ın bu fiyata çok yönlü ve bol ayrıntı içeren ses kalitesi bizi şaşırtmalı mı? Hayır. CX 300S modeli Sennheiser’in HD1 modeli gibi iyi tasarıma sahip, kaliteli ve daha yüksek fiyatlı ürünlerinden de daha iyi değildir. Piyasada bu fiyata bolca rakibi olan, hem de kablosuz, bu kulaklığı iyi ses kalitesine önem verenler ve kablolu kulaklık kullanmayı sorun etmeyecek olanlar tercih etmelidir.

Sennheiser CX 300S Kulaklık İncelemesi
Sennheiser CX 300S Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0