Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sennheiser’ın kulaklıklarının tasarımını tahmin etmesi o kadar da zor değil. Bu fiyat aralığında kullanıcılarına çok da farklı özellikler sunmuyor. Şimdi ele alacağımız HD 400S modelinin diğerlerinden farkı ne gelin bir bakalım.

Sevdiklerimiz

  • Kontroller
  • Çıkartılabilir kablosu

Sevmediklerimiz

  • Kaba görünüm
  • Ses ayarı kumanda üzerinden yapılmıyor

Teknik Özellikler

Empedans:18 Ω
Frekans Aralığı (Hoparlör): 18-20,000 Hz (-10 dB)
Frekans Aralığı (Mikrofon): 100-10,000 Hz (-10 dB)
Model Tipi: Kulak Çevreleyen
Takma Şekli: Kafa Üstü
Mikrofon Türü:Çok Yönlü
Mikrofon Duyarlılığı: 44dbV/Pa
Jak Girişi: 3.5mm
Kablo Uzunluğu: 1.4 m
Sürücü Tipi: Dinamik
Ağırlık: 217 g

Kullanım Rahatlığı

Her ne kadar görünümüyle oldukça kaba ve rahatsız edecekmiş gibi dursa da kulağınızı kavrayarak izole olmanıza yardımcı oluyor. Hafif yapısı sayesinde de kafanızda bir fazlalık hissetmiyorsunuz. Gözlükle kullanacak iseniz kenarlardan biraz sıkabilir. Kalın kulak yastıkları bazen biraz boğucu olabilir, özellikle yaz aylarında kullanırken dikkat etmeniz gerekebilir. Bu konuda ses izolasyonunu kalın kulak yastıkları sayesinde tamamlayabiliyorlar.

Tasarım

Sennheiser HD 400S kulaklığının kablosunda bir kontrol kumandası bulunuyor. Çıkarılabilir kablo üzerinde mikrofon bulunuyor ve oynatma/duraklatma, atlama ve çağrı yanıtlama, reddetme gibi kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz. Sadece bu kontrol kumandası üzerinden ses ayarı yapamıyorsunuz, bu da büyük bir eksiklik. Diğer güzel bir özellikten bahsetmemiz gerekirse, gecikme süresinin minimum seviye olması ve hızlıca parçalar arasında geçiş yapabiliyor olmanız.

Çağrı esnasında iletilen ve duydunuz ses oldukça temiz, ayrıca mikrofon çok fazla dış ses almıyor. Sennheiser’in diğer kulaklıkları gibi, HD 400S modelinin yapısı da oldukça kaliteli. Kablo da çıkarılabilir olduğundan sizi engelleyecek bir durumda olduğunda istediğiniz gibi çıkartarak durumu kurtarabilirsiniz. Ayrıca, kutu içeriğinden çıkan kılıfı ve Sennheiser HD 400S’in katlanır yapısı sayesinde yanınızda rahatça taşıyabilirsiniz.

Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Genel bir eleştiri yaparsak, ses kalitesinin dengeli olduğunu söylememiz gerek. Düşük seviyeli seslerden başlayalım. Bas ne çok güçlü ne de çok zayıf kalıyor. Klasik müziklerde oldukça sessiz kalırken, pop müziklerde de hoş bir etki yaratıyor. Enstrüman sesleri ise bu fiyat aralığındaki bir kulaklık için oldukça detaylıydı. Bas kontrollü olduğundan bu ses seviyesinde bozulmalar yaşatmaz.

Orta ses seviyelerinde ise vurgular belirgin. Rock ve pop müzik türlerinde vokalle bas sesler iyi bir şekilde karışarak oldukça başarılı bir dinleme sunuyor. Yüksek ses seviyelerinde ise HD 400S, yüksek frekanslı muhteşem bir ses kalitesi iletiyor. Aynı zamanda rahatsız edici patlamalardan da uzak duran HD 400S, minimum bozulma ile uzun süreli kullanım için oldukça ideal.HD 400S, oldukça geniş bir sahne derinliği sunarak fiyat/performans konusunda büyük başarıya ulaşıyor.

Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Sennheiser HD 400S’in gördüğünüz gibi diğer kulaklıklardan büyük bir farkı yok. Şu anda HD 400S modelini, 490 ile 850 TL fiyatları arasında kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sennheiser HD 400S Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0