Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sennheiser’ın Momentum 3 kablosuz kulak üstü kulaklık modeli hakkında sevdiğimiz çok şey var. Ses kalitesi, sade tasarımı ve uygulaması sayesinde kişiselleştirebilme özelliği sevdiğimiz yönlerinden birkaçı. Yine de yüksek fiyatına rağmen 17 saatlik kullanım süresi biraz az gözüküyor.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Şık tasarım
 • Kişiselleştirilebilir ayarlar

Sevmediklerimiz

 • Kullanım süresi az
 • Rakiplerinden daha pahalı

Teknik Özellikleri

 • Bluetooth Versiyonu: Bluetooth 5
 • NFC: Var
 • Desteklenen Bluetooth Profilleri: A2DP, AVRCP, HSP, HFP
 • Ses Kodekleri: SBC, aptX, aptX Low Latency, AAC
 • Ses Girişi: Bluetooth, Analog (mini jack), USB-C
 • Güç Kaynağı: 5.0 V DC, 330mA.
 • Frekans Aralığı: 6Hz – 22kHz
 • Mikrofon: Var
 • Kullanım Süresi (Genel): 17 saat
Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Sennheiser Momentum 3 kablosuz kulak üstü kulaklık modeli minimalist tasarımı ve metal detaylarıyla diğer modellerin arasından sıyrılıyor. Metal detaylarından dolayı dışarıdan gözüken kablolara sahip. Ayrıca yanlarında da Sennheiser logosu bulunuyor.

Kulaklık katlanabilir ve ayarlanabilir deri kafa bandına sahip. Kullanılan yastıklar oldukça yumuşak olduğundan uzun süreli kullanıma uygun. Biraz ağır materyallere sahip fakat yine de bu durum rahatsız etmiyor.

Momentum 3, bir taşıma çantası ile birlikte geliyor. Paketten ayrıca USB-C şarj kablosu, USB-C’den USB-A şarj adaptörü ve 3.5 mm’lik bir kablo çıkıyor. Momentum 3 modelinde güç butonu tamamen ortadan kalkmış durumda. Onun yerine gelen sensör sayesinde kulaklığı ne zaman kullanıp kullanmadığınızı tespit ederek kapatıp açma işlemlerini otomatik olarak gerçekleştiriyor.

Bu da aslında çok iyi bir özellik. Sadece kapatıp açarken değil müzik dinlerken de kulaklığı kafanızdan çıkarttığınızı anlayarak otomatik olarak durduruyor. Tabi bu diğer kontrollerin de ortadan kalktığı anlamına gelmiyor. Tek bir buton sayesinde oynatma/durklatma, parça atlama ve parçaya geri dönme gibi özellikleri kontrol edebiliyorsunuz.

Ayrıca sesli asistana da ulaşabiliyor, gürültü engelleme özelliğini ve transparant modunu da kapatıp açabiliyorsunuz.

Özellikler ve Kullanım Süresi

Sennheiser Momentum 3 modelinde yer alan “Tile Tracker” özelliği sayesinde kulaklığınızı bulamamanız neredeyse imkansız. Tile uygulamasını telefonunuza indirerek bu özelliği kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulama ile kulaklığı birbirine bağlamak.

Aslında ilk bakışta Sennheiser Momentum 3 modelinin 17 saatlik kullanım süresi iyi gibi gözükse de Sony’nin WH-1000XM3 modelinin 30 saatlik bir kullanım süresi sunduğunu düşündüğümüzde bu biraz az kalıyor.

Ses Kalitesi

Sennheiser Momentum 3 modeli 42 mm’lik sürücülere sahip olduğundan dengeli ve net sesler iletme konusunda oldukça başarılı. Ayrıca Bluetooth 5 gibi aptX, AAC ve SBC ses kodeklerini de destekliyor. Bu özellikleri sayesinde bağlantı konusunda bir sorun yaşamıyorsunuz.

İsterseniz uygulama üzerinden ekolayzer ayarı yapabilirsiniz, fakat bir halihazırda gelen ayarların bizim için en iyisi olduğunu düşündük. Genel olarak detaylı sesler ve sahne derinliği konusunda oldukça başarılı olan Sennheiser Momentum 3 ne tür müzik dinlerseniz dinleyin sizi memnun edecektir. Aktif gürültü engelleme özelliği ise Sony WH-1000XM3 gibi tam olarak dış sesi engelleyemediğinden rakipleri kadar başarılı değil.

Sennheeiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheeiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Ses kalitesini göz önünde bulundurursak Sennheiser Momentum 3 modeli oldukça başarılı. Özellikle kişiselleştirebileceğiniz ses tonları size daha iyi bir deneyim sunuyor. Yine de kullanım süresi ve aktif gürültü engelleme özelliğini düşünürsek Sony WH-1000XM3 modelinden daha iyi olamadığı kesin. Yine de bütçenize uygunsa ve “Tile Track” uygulaması sizin için bir ihtiyaç ise Sennheiser Momentum 3 modelini alabilirsiniz.

Sennheiser Momentum 3 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0