Sennheiser Momentum TWS 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Ses kalitesi, kullanım süresi ve tasarımıyla Sennheiser Momentum TWS 2 gerçek kablosuz kulaklık modeli Sony WF-1000XM3 modeline iyi bir alternatif olacaktır. Normalden biraz küçük kulaklara sahip olanlar belki bu modeli sevmeyebilir. Piyasadaki en iyi kulaklıklardan biri olmasına rağmen fiyatı kullanıcıları geri çekiyor.

Sevdiklerimiz

  • Yüksek ses kalitesi
  • Şık tasarım
  • Yüksek çözünürlüklü ses desteği (Hi-Res)

Sevmediklerimiz

  • Her kulağa uygun olmayabilir
  • Rakiplerinden daha pahalı bir fiyata sahip

Teknik Özellikleri

  • Frekans Aralığı: 5 – 21.000 Hz
  • Bluetooth Versiyon: 5.1
  • Kulak Tipi: Kulak İçi
  • Ağırlık: 70 gram
  • USB Standardı: USB-C
Sennheiser Momentum TWS 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Eğer yüksek fiyatlı bir kulaklık almayı düşünüyorsanız Sennheiser Momentum TWS 2 modeli ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Eski versiyonuna oldukça benzeyen bu model gümüş metalik detaylara ve yuvarlak bir şekle sahip. Sennheiser Momentum TWS 2’nin şarj kutusunda LED göstergesi de bulunuyor. Ayrıca şarj kutusu örgülü bir yapıya sahip. Arkasında USB-C şarj girişi ve onun yanında da kalan kullanım sürenizi görebilmenizi sağlayan küçük bir buton bulunuyor. O butona bastığınızda LED ışık kırmızı, turuncu ve yeşil renklerde yanarak kalan kullanım sürenizi gösteriyor.

Sennheiser, Momentum TWS 2 modelinin bir önceki modelinden 2 mm kadar daha küçük sürücü çapına sahip olduğunu söylüyor. Eğer küçük kulaklara sahipseniz boyutu biraz sizi rahatsız edebilir. Bu durum her kullanıcı için sorun yaratmayacaktır fakat yine de aklınızda bulundurmanızda fayda var. Eğer sizin için gayet kullanışlı ise Sennheiser Momentum TWS 2’yi IPX4 koruma sınıfı derecesi sayesinde sporda ve dışarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dokunmatik kontrolleri sayesinde çağrı yanıtlama/reddetme, müzik oynatma/duraklatma ve sesli asistan çağırma gibi özellikleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu kontrolleri gerçekleştirmek de oldukça kolay ve isterseni Sennheiser Smart Control uygulaması üzerinden farklı komutlar vererek kişiselleştirme yapabilirsiniz. Ayrıca kulaklıklarda bulunan sensör sayesinde sizin kulaklığı ne zaman çıkartıp çıkartmadığınızı anlayarak otomatik olarak oynatma/duraklatma işlemini gerçekleştiriyor. Kontroller sayesinde gürültü engelleme ve ambiyans modu özellikleri arasında geçiş yapmanızı sağladığından dolayı da oldukça kullanışlı.

Kullanım Süresi ve Bağlantı

Sennheiser Momentum TWS 2 modeli 7 saatlik kullanımına ek olarak 21 saat kullanım süresiyle önceki modelinden çok daha uzun bir kullanım süresine sahip. Bluetooth 5.1 desteği ve Qualcomm aptX desteği sayesinde bağlantı konusunda bir problem yaşamıyorsunuz.

Ses Kalitesi

Momentum TWS 2 modeli 7 mm’lik sürücülere sahip. Aynı zamanda geniş sahne derinliğine sahip olan Momentum TWS 2 Sony2nin WF-1000XM3 modeline de rakip olabilir.

Sennheiser Momentum TWS 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Ses kalitesi, kullanım süresi ve tasarımıyla Sony WF-1000XM3 modeline alternatif arayanlar için Sennheiser Momentum TWS 2 modelini önerebiliriz. Sennheiser Momentum TWS 2 modelini 1940 TL ile 2299 TL arasındaki bir fiyata bulabilirsiniz.

Sennheiser Momentum TWS 2 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0