Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sennheiser PXC 550-II’nin malzeme ve yapı kalitesi kadar kullanım süresi ve ses kalitesi de etkileyici. Sadece ses performansındaki tiz ses sorunları biraz rahatsız edici olabiliyor. PXC 550-II, Sennheiser’ın bundan bir önceki modeli olan PXC 550’ye oldukça benzer. Hatta Bluetooth standardı ve gelişmiş ses performansını göz önünde bulundurursak bir üst versiyonu diyebiliriz. Bütçeniz Sennheiser PXC 550-II için uygunsa bu modele mutlaka göz atmalısınız.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Uzun kullanım süresi
 • Premium görünüm

Sevmediklerimiz

 • Tiz sesler sorunlu
 • Diğer Sennheiser modellerinden bir farkı yok

Teknik Özellikleri

 • Sürücü Tipi: Dinamik
 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Sürücü Çapı: 32 mm
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Mikrofon: Var
 • Hassasiyet: 110 dB
 • Ağırlık: 227 gram
 • Kullanım Süresi (Yoğun): 20 saat
Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Kulak üstü kulaklık modellerine baktığımızda piyasadaki birçok markanın birbirine benzer tasarım kullandığını görebiliriz. Sennheiser PXC 550-II modeli ile biraz daha sade ve farklı bir tasarım yaratmış. Plastik ve yumuşak deriden oluşan bu modelin tasarımını da sevdiyseniz rahatlık konusunda da içiniz rahat edebilir. Derisinin yumuşaklığı ve 227 gramlık ağırlığı sayesinde saatlerce kulaklığı kafanızda hissetmeden kullanabiliyorsunuz.

Sennheiser’ın diğer modellerinde kullanmış olduğu logo PXC 550-II’de bulunmuyor. Dışarıdan bakıldığında ise çarpıcı bir farklılık gözükmüyor. Bu yüzden vereceğiniz fiyata değip değmeyeceği konusu tartışılır.

Özellikler

Birçok kulaklık modelinde olduğu gibi PXC 550-II de fiziksel kontrolleri çoğunlukla sağ kulaklığa konumlandırmış. Bluetooth eşleştirme, sesli asistan ve aktif gürültü engelleme açma/kapama butonları bulunuyor. Sağ kulaklık üzerinde ayrıca dokunmatik kontrollerle de komut verebiliyorsunuz. Oynatma/duraklatma, parça atlama/geri alma, mikrofon sessize alma/açma, çağrı yanıtlama/reddetme ve ses artırma/azaltma gibi özellikleri kaydırarak ya da dokunarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bluetooth 5.0 aptX ve AAC desteği ile de yüksek bir performans sunan PXC 550-II’yi gürültü engelleme aktifken 20, aktif değilken 30 saat kullanabiliyorsunuz. Bu özelliklerinin yyanında bir de 32 mm’lik sürücülere sahip. Sennheiser’ın Smart Control adlı uygulaması üzerinden de ekolayzer, aktif gürültü engelleme modu gibi ayarlar yaparak kendinize uyarlayabilirsiniz.

Performans

Tabi ki bir kulaklığın kalitesi sadece tasarımı ve yapısıyla ilgili olmadığından gelin biraz da PXC 550-II’nin performansından bahsedelim. Sesler biraz zayıf gelebilir fakat oldukça dengeli olduğundan dinlemenizden keyif alıyorsunuz.

Önce Flying Lotus’un Never Catch Me şarkısını dinledik ve bu şarkı PXC 550-II’yi açıklamamız için neredeyse yeterliydi. Düşük frekanslarda bile sesler bozulmadan kulağınıza ulaşıyor. Sesler dengeli, basları biraz zayıf gelebilir fakat Sennheiser’in düşük frekanslardaki performansı takdire şayan. Tam tersinde ise tiz sesler biraz rahatsız edici olabiliyor. Orta seviye seslerde sesler zengin ve dengeli.

Gürültü engelleme özelliğini göz önünde bulundurduğumuzda dış seslerin neredeyse tamamen kesildiğini söylememiz gerek. Neredeyse, Microsoft’un Surface kulaklığı kadar başarılı. Adaptif ve rüzgar adında iki modu bulunuyorç

Ses kalitesi bu kadar iyiyken mikrofonunun kalitesinden de bahsetmezsek olmaz. Ses kalitesi oldukça iyi özellikle sesli asistanı çok sık kullanan biriyseniz sizin işinizi kolaylaştıracaktır.

Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Sennheiser PXC 550-II tasarımı ve ses kalitesi ile oldukça iddialı. Fiyat açısından bakacak olursak Sennheiser’la yarışacak bir sürü kulaklık bulunabilir fakat PXC 550-II modeli aynı zamanda dayanıklılığıyla rakiplerinden bir adım öne geçiyor. Tiz ses sorunu hariç neredeyse mükemmel olan PXC 550-II, 2150 TL ile 3300 TL arasındaki fiyatıyla teknoloji marketlerinde ve sanal alışveriş sitelerinde kullanıcılarını bekliyor.

Sennheiser PXC 550-II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0