Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi

Sony MDR-XB50AP Kulakiçi Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony MDR-XB50AP kablolu kulaklık olmasına rağmen, rakipleri ile de kıyaslayacak olursak pek de uygun olmayan fiyatına rağmen çok iyi bir ses kalitesine sahip. Özellikle bas ses üretimlerinde başarılı. Dahası, bildiğimiz üzere Sony dayanıklı ve kaliteli ürünleriyle bilinmekte ve bu sayede spora giderken ya da dışarı çıkarken çantanıza attığınız kulaklığın durumu ile ilgili endişe duymanıza gerek kalmıyor.

Sony’nin bu modeli, hafif bas sesiyle egzersizlerini daha keyifli hale getirmenin bir yolunu arayan spor tutkunları tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Sony MDR-XB50AP, piyasada bulunan en güçlü bas sistemine sahip popüler kablolu kulaklıklardan biridir.

Sevdiklerimiz

  • Kullanımı rahat
  • Dolaşmayan kablo
  • Mükemmel bas
  • Yapı kalitesi
  • Yüksek ses kalitesi

Sevmediklerimiz

  • Sınırlı ses ayarları
Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi

Tasarım ve Kalite

Sony’nin MDR-XB50AP modelinin tasarımı daha önceki tarzlarının dışına çıkmadan diğer kulaklık modellerine oldukça benzer şekilde tasarlanmış. Sony, hem dayanıklı hem de güzel görünüme sahip bir kablolu kulaklık üretmek için metal ve plastiği bir arada kullanmayı seviyor. Dört farklı boyuttaki silikon uçları kendi kulağınızın boyutuna göre seçerek en rahat şekilde kullanabilirsiniz.

Dayanıklı ve 1.2 metre uzunluğundaki kablosu sayesinde birbirine karışma derdinden sizi kurtarıyor. Ayrıca kabloya yerleştirilmiş mikrofon sayesinde de eller-serbest modda görüşme yapabilmeniz mümkün. Mikrofon performansına gelecek olursak, spor salonunda gürültülü bir ortamda ya da dışarıdayken bile rahatça görüşme yapabilmenizi sağladığından dolayı sizi tatmin edecek bir kulaklık.

Bir başka güzel özelliği de kabloda bulunan medya oynatma/duraklatma tuşunun olması. Bu sayede müziğinizi çalabilir ya da duraklatabilir aynı zamanda da çağrılarınızı yanıtlayabilirsiniz.

Ses Kalitesi

Sony’nin bas kulaklıkları alt bas ses üretme kalitesi yönüyle oldukça popülerdir. Aynı şekilde MBR-XB50AP modeli de alt bas sesleri kaliteli bir şekilde duymanızı sağlıyor. Bas olması gerektiği gibi duyulur, diğer kulaklıklardaki gibi orta seslerle birbirine karışmaz.

Sony’nin bu kulaklığının bahsedebileceğimiz tek olumsuz özelliği ise frekans spektrumunun ayrıntı konusunda eksik olması. Normal bir dinleme gerçekleştirirken fark etmeyeceğiniz bir şey olsa da eğer dikkatlice dinlerseniz eksik olduğunu anlayacaksınız.

Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi

Dip ses özelliği sayesinde, pasif gürültü yalıtımı oldukça yüksektir ve dış ses duyma oranınızı azaltır. Özellikle toplu taşıma ile yolculuk yapıyorsanız kulaklıkları yanınızda taşımak sizin için bir kurtarıcı olacaktır. MDR-XB50AP’yi en yüksek seste kullansanız bile çevrenizdeki insanlar sizin dinlediğiniz müziği duymayacaktır.

Mikrofonu her ne kadar sunduğu ses kalitesi kadar iyi olmasa da sizin gürültülü ortamlarda bile görüşme yapabilmenize imkan sağlayacaktır.

Kutu İçeriği

Sony’nin MDR-XB50AP modeli için oluşturmuş olduğu pakette farklı kulak tiplerine uyum sağlayabilmesi için 4 farklı silikon ucu çıkıyor. Aynı zamanda taşıma çantası, talimatlar ve garanti belgesinin de yer aldığı bu kutunun yıldızı olan MDR-XB50AP modelini de unutmayalım.

Sony MDR-XB50AP Ekstra Bas Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-XB50AP Kulakiçi Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0