Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony MDR ZX110, uygun fiyatlı kulaklık kategorisinde yerini alıyor. Hem uygun fiyatlı, hem de yüksek performans sunan bir kulaklık. Aktif fürültü engelleme özelliği, güçlü bası ve dayanıklı kablo yapısı ile kablolu kulaklık kategorisindeki en sevdiğimiz kulak üstü kulaklıklar arasında yerini alıyor. Eğer başka kulaklıklarla karşılaştırmamız gerekirse, Sennheiser Momentum kablosuz kulaklığına bir bakabilirsiniz. Eğer kablosuz bir kulaklık arıyorsanız MDR ZX110’un kablolu bir kulaklık olduğunu unutmamanız gerek.

Sevdiklerimiz

 • Aktif gürültü engelleme özelliği
 • Geniş frekans aralığı
 • Dayanıklı kablosu

Sevmediklerimiz

 • Sesler bas ağırlıklı
 • Plastik yapısı sağlam değil

Teknik Özellikleri

 • Empedans: 24 Ohm
 • Kablo Uzunluğu: 1,2 metre
 • Sürücü Çapı: 30 mm
 • Frekans Aralığı: 12 – 22.000 Hz
 • Ağırlık: 120 gram
 • Hassasiyet: 98 dB

Sony MDR ZX110, uygun fiyatıyla birlikte oldukça keyifli bir deneyim elde etmenizi sağlıyor. Yüksek fiyatlı kulaklıklarda bulunan aktif gürültü engelleme gibi özelliklere sahip olan MDR ZX110 neredeyse her şeyi size sunuyor.

Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi
Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi

Performans

Geniş frekans aralığına sahip olduğundan, Sony MDR ZX110 güçlü bas sistemi sunuyor. Bu durum da müzik dinleme zevkini ikiye katlıyor. MDR ZX110, maalesef ki kablosuz değil, fakat kablosunun yapısı sayesinde fazla karışmadığından sizi uğraştırmıyor. Bu yüzden kablo sizin için büyük bir dert yaratmıyor. Eğer bütçeniz daha fazla ise kablosuz kulaklık olan Mpow 069’a, ve Cowin E7 modellerine bakabilirsiniz.

Sony MDR ZX110, 30 mm’lik sürücülere ve aktif gürültü engelleme özelliğine sahip olduğundan dışarıya fazla bir ses iletmiyor. Yani kütüphane kadar sessiz bir yerde bile rahatlıkla kimseyi rahatsız etmeden müzik dinlemenize devam edebilirsiniz.

Tasarım

Açıkçası Sony, MDR ZX110 modelinde oldukça sade bir tasarım kullanmış fakat kafa bandı kısmında biraz daha yastık bulunmasını tercih ederdik. Bu durum konforu biraz azaltsa da, 120 gramlık ağırlığından dolayı kafanıza çok da baskı yapmıyor. Kulaklıklar ise yeterli yumuşaklıkta olduğundan uzun bir süre kullanabilirsiniz fakat terletme ihtimalini de unutmayın.

Sony MDR ZX110, katlanabilir olduğundan dolayı yanınızda taşımanızı ve saklayabilmenizi kolaylaştırıyor. Tamamen plastik bir yapıya sahip olduğundan, kulaklığın kendisi çok da sağlam hissettirmiyor. Kulaklıkların parlak kısmı kulaklıklara estetik bir görünüm katıyor. Kullanımdan da bahsedecek olursak Sony MDR ZX110’un çok fazla bir şey sunmadığını söylememiz gerek.

Fiyatını da göz önünde bulunduracak olursak, Sony MDR ZX110’un ses kalitesi ve aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde fiyat/performans konusunda başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi
Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Kablolu olması benim için sorun değil, ben daha çok ses kalitesini ve özelliklerini önemsiyorum diyorsanız, Sony MDR ZX110 sizin için iyi bir tercih olacaktır. Özellikle katlanabilir özelliği ve dayanıklı kablosu ile kullanıcılarına uzun süreli bir kullanım sağlamayı başarıyor.

Sony MDR ZX110 Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0