Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony, yıllar boyunca yüksek kaliteye sahip oldukça pahalı kulaklıklar üretti. MDR-ZX310AP’nin de en düşük fiyatlı kulaklıklarından biri olduğunu göz önünde bulundurursak Sony’nin bu kulaklıkla birlikte neler sunduğu birer merak konusu.

Sevdiklerimiz

  • Fiyat/performans
  • Katlanabilir
  • Taşıması kolay

Sevmediklerimiz

  • Kablosunun yapısı

Teknik Özellikler

  • Maksimum Güç: 1000 mW
  • Bağlantı Tipi: Kablolu
  • Hassasiyet: 98 dB
  • Empedans: 24 Ohm
  • Sürücü Çapı: 30 mm

Kullanım Rahatlığı

İlk bakışta görebileceğiniz gibi, bu kulaklıkların taşıması kolay olsun diye tasarlanmış oldukları açık. Küçük, ince ve katlanabilir yapıda olan Sony MDR-ZX310AP’yi çantanızda ve boynunuzda taşıyabilmeniz oldukça kolay. Kulaklıkları katlamak için kullanılan menteşelerin biraz uyduruk olduğunu söyleyebiliriz fakat zamanla kullanımına alışıyorsunuz.

Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

İlk parçamızı dinleyip kulaklığımızı test ettiğimizde düşük seviye seslerde başarılı olduğundan MDR-ZX310AP’nin klasik bir Sony tonlamasına sahip olduğunu hemen fark ettik. Ayıca sesler oldukça yüksekti. Bilgisayarınıza bağladığınızda eğer en yüksek ses seviyesine alırsanız bir süre sonra baş ağrısı yapma ihtimali var. Yine de çok yüksek şarkılar dinlemediğiniz zaman, klasik parçalarla birleşerek sizi biraz da olsun gerçeklikten uzaklaştırabiliyor. Yüksek seviye sesler biraz daha parlak olabilirdi. Bazen de bas ve düşük-orta ses aralıklarında zorlanabiliyor, bozulmalar meydana gelebiliyor. Ekolayzerin biraz daha düz olmasını tercih ederdik. Fiyatını göz önünde bulundurduğunuzda, Sony’nin bu kulaklığı gerçekten beklediğimi performansın da üzerine çıkmayı başardı.

Kulaklık Yapısı

Tek endişemiz, az önce de bahsettiğimiz tam katlanma yerinde bulunan menteşeler olabilir çünkü kullanırken, katlarken, yanınızda taşırken iyi durumda olup olmadığında endişe duyabiliyorsunuz. Boyut ayarlama kısmına geldiğimizde ise oldukça sağlam bir yapıya sahip olduğunu söylememiz gerek. Hem sağlam hem de ayar yapması kolay olan bu kulaklık eğer minyon yapıya sahipseniz bile size rahatlıkla uyacaktır. Kulak yastıkları inanılmaz bir derecede yumuşak değil ama saatlerce kullansanız bile, kafanızdan kulaklığı çıkarttığınızda kesinlikle rahatsızlık vermiyor. Günümüzde, artık kablosuz kulaklıkları bile Sony MDR-ZX310AP fiyatına bile bulabiliyorken, bu kulaklığın kablolu olması her ne kadar içimize sinmese de iş görüyor. Biraz ince yapıdalar, bu sebepten kolay bozulabileceğini düşünüyoruz. Dikkatli kullanmakta fayda var. Hat içi mikrofon sayesinde de görüşme esnasında hava rüzgarlı olsa bile, sesinizi karşı tarafa net ve temiz bir şekilde iletiyor. Ortalama 200 – 300 TL arasında olan bir kulaklık için oldukça iyi bir mikrofona sahip. Bizce, bu durum tamamen Sony’nin kalitesiyle ilgili.

Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Oldukça kullanışlı olan Sony MDR-ZX310AP kulak üstü kulaklık, kullanıcılarına sağlam yapısı, kullanım rahatlığı ve hafifliği ile harika bir deneyim sunuyor. Şaşırtıcı bir şekilde de ses kalitesi konusunda da başarılı olan MDR-ZX310AP, eğer kablosuz olsaydı diğer kulaklıklarla yarışabilirdi. Mikrofonu ve kullanışlılığı sizin için kablolu olmasından da önemliyse, kesinlikle Sony MDR-ZX310AP modeline bir göz atmalısınız.

Sony MDR-ZX310AP Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0