Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony’nin suya dayanıklı gerçek kablosuz kulaklık modeli olan WF-SP800N, hem aktif gürültü engelleme desteği, hem de Sony’nin 360 derece gerçeklik sunan ses desteğine sahip. Bir kulaklığın hem spor yapanlara hem de profesyonellere hitap ettiğini düşünebiliyor musunuz? İşte Sony’nin WF-SP800N modeli her iki kitleye de hitap ediyor.

Sevdiklerimiz

 • Gürültü engelleme
 • Suya ve toza karşı dayanıklılık
 • 360 derece gerçeklik sunan ses desteği

Sevmediklerimiz

 • Kulakta oturuşu biraz sıkı
 • Aşırı bas
 • Kullanım süresi daha fazla olabilirdi

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Mikrofon: Var
 • Kullanım Süresi: 13 saat
 • Gürültü Engelleme: Aktif Gürültü Engelleme
 • Hızlı Şarj: Var
 • Hızlı Şarj Süresi: 10 dakika
Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Sony’nin WF-SP800N modelinde kullanılan oval kulaklık tasarımı bizleri 2000’lere götürüyor. Her iki kulaklıkta da dokunmatik kontroller var. Biz iki hafta boyunca denememize rağmen kontrollere hala alışamadık. Bunun sebebi Sony’nin kontrolleri her bir kulaklık için ayrı ayrı yapması. Mesela sol kulaklığa dokunduğunuzda ambiyans modu/gürültü engelleme/gürültü engelleme kapatma ya da transparant modu arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Sağ kulaklık üzerinden ise tek, iki ve üç kez dokunarak kontrolleri sağlayabiliyorsunuz, parça atlama ve geri alma ve çağrı yanıtlama gibi işlemleri kontrol etmek mümkün.

Bu kadar karışık kontrollere rağmen ses seviyesini ayarlamanız için bir kontrol bulunmuyor. Sadece ya sesli asistan ile ya da cihazınız ile ses seviyesini ayarlayabiliyorsunuz. Sony WF-SP800N modelinde kullanılan plastik yapı ve silikon kulağınıza çok iyi oturarak tüm gün boyunca rahat etmenizi sağlıyor. Eğer daha önce kulak içi modeli kullanmadıysanız alışmanız biraz sürebilir fakat Sony’nin bu modeli oldukça rahat.

Şarj kutusuna gelecek olursak, Sony’nin diğer modellerine göre biraz daha büyük boyutlarda hem de batarya farkı olmadan. USB-C girişli şarj kutusu ekstra 9 saatlik bir kullanım sunarken kulaklıklarla birlikte 22 saate kadar çıkabiliyor.

Performans

Sony’nin bu modeli ile ilgili bilmeniz gereken en iyi özellikler gürültü engelleme özelliği ve ekstra baslara sahip olması olacaktır. Ayrıca Sony’nin sunduğu 360 derece gerçeklik ses formatı performansı daha da artırıyor. Gürültü engelleme özelliği ile başlayacak olursak beklediğimiz kadar güçlü olmadığını söylememiz gerek. Arkadan gelen sohbet gürültüsünü engelleme konusunda yetersiz kalıyor.

Bir gerçek kablosuz kulaklıktan bekleyeceğiniz daha geniş sahne derinliğine sahip. Oldukça yüksek seviyelere kadar bozulmadan çıkabiliyor. Tek eleştireceğimiz noktası orta seviye sesler olabilir. Temizlik ve netlik konusunda sorun yaşatabiliyor.

Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Sony, WP-SP800N modeli ile hem sporculara hem de profesyonellere yönelik bir kulaklık çıkartarak kullanıcılarını memnun etti. Hem de Sony WF-1000XM3 modeline benzer ses kalitesine sahip. Saatler boyunca kullanımlar sonunda rahatsız edebilir, fakat sizi yine de memnun edebilecek bir model olduğunu düşünüyoruz.

Sony WF-SP800N Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0