Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony, kulak üstü kulaklıklarıyla en iyi kulaklıklar kategorisinde zirvesini koruyor. Sony’nin bu modeli aktif gürültü engelleme konusundaki en başarılı kulaklıklarından biri.

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi
 • Aktif gürültü engelleme özelliği
 • Kullanım rahatlığı

Sevmediklerimiz

 • Dokunmatik kontroller biraz garip

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 104 dB
 • Empedans: 47 Ohm
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 m
 • Ses Çıkışı: Stereo
Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Kullanım Rahatlığı

İlk bakışta, XM3’ün tasarımı XM2’ye benziyor fakat aralarında birkaç farklılık da söz konusu. Kafamıza takılan tek şey ise XM3’te metal yapının plastik yapıya dönüştürülmesi. Bu yüzden XM3 bir önceki modelinden daha ucuz bir görünüme sahip. Ayrıca 20 gram kadar daha da hafiflediğinden bunu bir artı olarak ekliyoruz. Kulaklıkların geniş olması sayesinde şu ana kadarki denemiş olduğumuz en rahat kulaklıklardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bir önceki modele göre de XM3’te mat ve kaygan bir yapı kullanılmış. Sağ kulaklık üzerinde, fiziksel kontrollerden ziyade dokunmatik kontroller bulunuyor. Çift dokunuş ile parça oynatma/duraklatmak, çağrı yanıtlamak/reddetmek, ses artırma/azaltma ve parça atlama/geri alma işlemlerini yapabilirsiniz.

Eğer kulaklık üzerinde elinizi basılı tutarsanız “Ortam Sesi Modu”na geçiş yaparak etrafınızı duyabilmenizi sağlar. Eğer birisi sizinle konuşmaya çalışıyorsa bu gibi durumlarda kulaklığı çıkartmak yerine ortam sesi özelliğini kullanarak iletişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu hareketle sesli asistanınıza bağlanabilirsiniz.

Özellikleri

Sony, kendisini mikrofon kalitesi ve ses kalitesi konularında oldukça geliştirdi. Gürültü engelleme özelliği ile dışarda, evde, kalabalık ortamlarda çok rahat bir şekilde izole olabilirsiniz. Android veya iOS cihaz kullanıyorsanız uygulama üzerinden kişiselleştirme yapabilirsiniz. Eğer aktif gürültü engelleme özelliğinin yoğunluğunu ayarlamak istiyorsanız ve otomatik ayarı kapatmak isterseniz bu gibi işlemleri uygulama üzerinden yapabilirsiniz.

Ses Kalitesi

Sony WH-1000XM3 kablosuz kulaklık modeli yüksek bir ses kalitesi sunuyor. Sahne derinliği oldukça geniş, vokal sesleri ve enstrüman seslerini net ve temiz bir şekilde alıyorsunuz. Ayrıca bas konusunda da başarılı, ekstra bas konusunda gözünüz kapalı seçim yapabilirsiniz.

Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Sony WH-1000XM3, üst seviye bir kulaklık modeli olarak kullanıcılarına yüksek kalitede bir deneyim sunuyor. Eğer bütçeniz fazlaysa ve yüksek ses, mikrofon kalitesine sahip bir kulaklık arıyorsanız Sony WH-1000XM3 sizin için çok iyi bir seçim olacaktır. Aktif gürültü engelleme özelliği ve Ortam Sesi modu ile de üst seviye bir kulaklık kullandığınızı size fazlasıyla hissettiriyor. Hepsini bir araya getirdiğimizde ise bu yüksek fiyatını hak edip etmediğine karar vermek size kalmış. Bizim rahatlıkla önerebileceğimiz bir model olan Sony WH-1000XM3’ü 1920 TL ile 2800 TL arasında teknoloji marketlerinde ve sanal alşveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

Sony WH-1000XM3 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0