sony-wh-ch-510 İncelemesi
sony-wh-ch-510 İncelemesi

Sony WH-CH510 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Sony’nin WH-CH510 modeli uygun fiyatıyla alıcılarını bekliyor. Sony’nin piyasaya sürmüş olduğu bu kablosuz kulaklığın iddialı olduğu nokta ise 35 saat batarya süresi ve Type-C hızlı şarj desteği sunuyor olması.

Tasarımı

Sony WH-CH510 kablosuz kulaklık, kutusundan yalnızca bir kablo ve belgeyle beraber çıkıyor. Sade bir tasarıma sahip olan Sony’nin bu kulak üstü kulaklık modelinin sağ ve sol kulak kısımlarını istediğiniz gibi sağa ya da sola doğru çevirerek düz hale getirebiliyorsunuz ve de böylece istediğiniz gibi boynunuza asarak dolaşabilir ya da rahatlıkla çantanıza atarak yolculuk edebilirsiniz. Bu kulaklığın bu konudaki tek olumsuz özelliği ise katlanabilir özelliğinin olmayışı.

sony-wh-ch-510 İncelemesi

Kulaklığın sağ kısmında toplamda 3 tane tuş bulunuyor, bu 3 tuşla da bütün kontrolleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Ses açma/kapama, önceki/sonraki medya ve oynatma/durdurma işlemlerini yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda birçok kablosuz kulaklıkta bulunan bir diğer özellik de güç tuşuyla aramaları yanıtlayabilmeniz. Sony de bu modelinde bu özelliği kullanmış.

Bütün butonlar sağ kulaklıkta yer alıyor fakat bunun yerine iki kulağa da tuşları dağıtabilirlerdi. Bütün tuşlar sağ kulaklıkta yer aldığında dolayı elinizi bir tuşa basmak için attığınızda hangisine bastığınızı ya da ulaştığınızı hissedemiyorsunuz. Aynı zamanda önceki/sonraki medya oynatma butonuna bastığınızda sizi rahatsız edebilecek küçük tuş bir sesi ortaya çıkıyor.

Type-C desteğiyle birlikte normalde 90 dakika sonunda elde edebileceğiniz şarj seviyesine 10 dakikada ulaşabiliyorsunuz fakat yine de 35 saatlik bir tam şarj için 4.5 saat beklemeniz gerekecek. Bu kadar uzun bir batarya süresi tam olarak gezginler için uygun diyebiliriz. Neredeyse tüm gün boyunca müzik dinleyebilme imkanı sunan Sony’nin modeli kullanıcıların deneyimlerine göre 3 saatin sonunda kulaklarınızı rahatsız etmeye başlıyor.

sony-wh-ch-510 İncelemesi
sony-wh-ch-510 İncelemesi

Ses Kalitesi

Sony WH-CH510 kablosuz kulaklığın sahip olduğu ses kalitesi ortalama bir kulaklıkta olduğu kadar. Düşük sesler pürüzsüz ve yumuşak bir şekilde geliyor, ani patlamalar yok. Dinlediğiniz müzikteki bütün detayları yüksek seste ve düşük seste de rahatlıkla algılayabilirsiniz. Orta seviyedeki sesler oldukça iyi durumda ve şaşırtıcı derecede iyi bir stereo yayılımı ile desteklenerek tüm sesleri duyabiliyorsunuz. Gitar, vokal seslerini ve bütün enstrümanları teker teker duyabilmenizi sağlıyor.

Bazı şarkılarda tiz sesler daha net bir şekilde ortaya çıkıyor, sert değil, ancak bazı vokal sesleri daha ince ve zayıf geliyor. Özellikle pop şarkılarda vokal sesleri yüksek ve net geliyor. Yine de Sony’nin bu kablosuz kulaklığı bu aralıktaki frekansları net bir şekilde duymanızı sağlıyor.

Sonuç

Sony’nin WH-CH510 modelini birçok teknoloji marketinde ve internet alışveriş sitelerinde rahatlıkla 300 ile 350 fiyat bandı arasında bulabilirsiniz. Sony bu kablosuz kulaklığını sade tutarak uygun fiyatlı bir ürün ortaya çıkartmış. Eğer öncelikleriniz arasında pratik olması, uzun batarya süresi gibi özellikler varsa kesinlikle bu modeli almalısınız. Ses kalitesi ve tasarımındaki sadelik de bu kulaklığı satın alınabilir kılıyor.

sony-wh-ch-510 İncelemesi
Sony WH-CH510 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0