SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

SteelSeries Arctis 7, kablosuz bir oyuncu kulaklığının nasıl olması gerektiğini bizlere gösteriyor. SteelSeries Arctis 7 ses kalitesi, kullanım kolaylığı ve dahasıyla en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yerini alıyor.

Sevdiklerimiz

  • Ses kalitesi
  • Kullanım rahatlığı

Sevmediklerimiz

  • İstediğiniz ses tonunu yakalayabilmek için biraz uğraşmanız gerekiyor
  • Ortalama mikrofon kalitesi

Teknik Özellikleri

  • Bağlantı Tipi: Kablosuz
  • Hassasiyet: 98 dB
  • Empedans: 32 Ohm
  • Sürücü Çapı: 40 mm
  • Diğer Kablosuz Türü: USB Verici
  • Ses Çıkışı: 7.1 DTS Headphone:X

Tasarım

SteelSeries Arctis 7, önceki modeli olan Arctis 5’e oldukça benzer bir tasarıma sahip. Kkulaklık oldukça şık, elegant bir görünüme sahip. Ayarlanabilir kafa bandı sayesinde de kendi kafanıza göre ayarlayabilirsiniz. Cırt cırtlı bantlar kullanım kolaylığını ve konforu artırıyor. Siyah veya beyaz seçeneği ile satışa sunuldu. Standart kulak üstü kulaklıklardan biraz daha büyük boyda olsa da yine de yanınızda taşımakta zorluk çekmeyeceğinizi düşünüyoruz.

Sağ kulaklıkta güç butonu ve sohbet ses artırma/azaltma tekerleği bulunuyor. Sol tarafta ise normal ses artırma/azaltma tekerleği, mikro USB şarj girişi ve 3.5 mm’lik jak girişi bulunuyor. Arctis 7 kablosuz kullanıma uygun olmasına rağmen jak kablosu ile de kullanmak isterseniz diye bir girişi bulundurmuşlar.

SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Kullanım Rahatlığı

Az önce de bahsettiğimiz gibi Arctis 7’de bulunan cırt cırtlı kafa bandı sayesinde oldukça rahat bir deneyim elde ediyorsunuz. Kulaklıklar kulağınızı tam olarak kaplıyor fakat bu işi baskı yapmadan hallettiğinden uzun süre kullansanız dahi rahatsızlık duymuyorsunuz. Sadece eğer dışarda kullanmayı düşünüyorsanız, yürürken biraz kafanızdan düşecekmiş hissiyatı verebiliyor.

Oyun Performansı

Arctis 7, 7.1 sanal çevresel ses desteği ile geliyor. Bu da oyun oynarken sizi bir adım öne taşıyacak bir özellik. SteelSeries Engine 3 yazılımını kullanarak ekolayzer ayarları yaparak kendinize uygun farklı farklı profiller de yaratabilirsiniz. Biz Overwatch oynarken test etmeyi tercih ettik. Ayak seslerinden tutun, uzaktaki silah seslerine kadar her şeyi net olarak duyabiliyorsunuz.

Ayrıca SteelSeries Arctis 7’yi Playstation’unuza veya Xbox’ınıza takarak da oynayabilirsiniz. Her iki konsolda da başarılı.

Müzik Performansı

Arctis 7 bir oyuncu kulaklığı olduğundan dolayı müzik konusunda kendisinden çok da fazla bir şey beklemiyorduk fakat günlük olarak kullanmak isteyenler için gayet ideal bir kulaklık. Tabi Arctis 7’yi sadece müzik dinlemek için istiyorsanız size öneremeyiz fakat hem müzik dinlemek hem de oyun oynamak için kullanmak istiyorsanız kesinlikle vereceğiniz paraya değecektir.

SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Bir oyun kulaklığı düşündüğünüzde SteelSeries Arctis serisi aklınıza gelecek en iyi kulak üstü kulaklıklar olacaktır. Arctis 7 de Arctis serisine en iyi kulaklıklar olarak giriş yapıyor. Eğer profesyonel bir kulaklık arıyorsanız Arctis 7 kesinlikle işinizi görecektir.

SteelSeries Arctis 7 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0