SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

SteelSeries Arctis 9 kablosuz kulaklık modeliyle Arctis serisine bir yeni model daha ekledi. Ultra rahatlık sağladığından uzun süreli kullanımlarda sizi memnun edecek bir kulaklık modeli tasarlayan SteelSeries bunun yanında Arctis 9 modelinde uzun süre gidecek bir batarya kullanmış.

Sevdiklerimiz

 • Yüksek ses kalitesi
 • Kullanım rahatlığı
 • Düşük gecikme süresi
 • PS ile uyumlu

Sevmediklerimiz

 • Yüksek fiyatlı
 • İki cihaza bağlama işlemi biraz karışık

Teknik Özellikleri

 • Bağlantı Tipi: Kablosuz
 • Hassasiyet: 98 dB
 • Empedans: 32 Ohm
 • Mikrofon: Var
 • Uzaktan Kumanda: Var
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Diğer Kablosuz Türü: USB Verici
 • Ses Çıkışı: 7.1 DTS Headphone X 2.0
SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım

SteelSeries her zaman bir oyuncu için olan öncelikleri bildiğinden kulaklık tasarımlarını ona göre ayarlıyor. Arctis 9 ise uzun kullanım süresi, ses kalitesi, sahne genişliği, ve kullanım rahatlığı ile kullanıcılarını mutlu etmeyi başarıyor. Tasarımı oldukça sade olan Arctis 9 bir oyuncu kulaklığına benzemese de kendisi bir oyuncu kulaklığı. Oldukça rahat olan Arctis 9 büyük kulaklıkları ile kulağınızı kaplıyor yumuşak yastıkları ile de rahat etmenizi sağlıyor, böylece uzun süre rahatsızlık duymadan oyununuzu oynayabilirsiniz.

Neredeyse her kablosuz kulak üstü kulaklıklarda olduğu gibi Arctis 9’da da fiziksel kontroller bulunuyor. Kontrollerin neredeyse hepsi sağ kulaklıkta yer alıyor. Bluetooth eşleştirme, mikrofonu sessize alma, ses ayarlama, şarj girişi ve analog bağlantı girişi bulunuyor. Sol kulaklıkta ise sohbet sesi ayarı butonu ve çıkartılabilir mikrofon yer alıyor. Mikrofon sessize alındığında kırmızı renkli bir ışık görüyorsunuz. Kontroller oldukça basit fakat yerleşim yerleri kulaklığı kulağınıza taktığınızda arkada kaldığı için ulaşmayı biraz zorlaştırıyor.

İki tane bağlantı sağlama seçeneğiniz var, Bluetooth ve 2.4GHz kablosuz bağlantısı. 2.4GHz bağlantısını sağlamak için USB aygıtını kullanıyorsunuz. Ayrıca bu şekilde hem PS’te hem de bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. İki bağlantı şekli de ses kalitesi konusunda başarılı, fakat Bluetooth ses kalitesi konusunda daha detaysız.

Arctis 9’un bir diğer güzel özelliği ise aynı anda iki cihaza bağlanabiliyor olması. Bilgisayardan oyununuzu oynarken aynı zamanda telefonunuza gelecek bildirim seslerini de duyabilirsiniz. Mikrofonu ise istediğiniz yöne çevirebilirsiniz, gürültü engelleme özelliği de ses kalitesini artırıyor.

Batarya süresi ise bir diğer önemli özelliği. Arctis 9 tek bir şarjda 20 saate kadar kullanım süresi sağlıyor.

Ses Kalitesi

Her şey bir yana peki ses kalitesi nasıl? Müzik dinlerken oldukça memnun olduğumuz Arctis 9, tabi ki oyun konusunda da yüksek ses performansı sunuyor. Sesler detaylı ve temiz, müzik konusunda başarılı. Film izlerken Arctis 9’un sahne derinliğine şaşırabilirsiniz. Arctis 9’u Metro Exodus ve Red Dead Redemption 2 oyunları ile test ettik. Oyunun atmosferine sizi bir anda sokuyor, çevresel ses özelliği sayesinde her bir yandan sesleri duyabiliyorsunuz.

Playstation’a bağladığımızda da aynı şeyleri deneyimledik. DTS:X’i aktif hale getirdiğinizde sahne genişliği daha da artıyor, fakat bunu sadece bilgisayarda kullanabiliyorsunuz. Fiyatı her ne kadar pahalı olsa da ses kalitesi ve kullanım rahatlığı ile sizi asla pişman ettirmeyecek bir kulaklık.

SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer ses kalitesi konusunda hassassanız ve bir oyuncu kulaklığının sade olması gerektiğini düşünüyorsanız SteelSeries Arctis 9 sizi memnun edecektir. Hem bilgisayarda hem de Playstation 5’te kullanabileceğiniz Arctis 9, müzik konusunda da başarılı. Her ne kadar fiyatı 1999 TL ile 2399 TL arasında olsa da Arctis 9 fiyatını hak eden bir kulaklık modeli.

SteelSeries Arctis 9 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0