TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

TaoTronics uygun fiyatlı kulaklıkları ile oldukça meşhur. Biz de bu sefer SoundLiberty 77 modeline değineceğiz. Fiyatına göre ses kalitesi, tasarımı ve yapısını karşılaştıracağız.

Sevdiklerimiz

  • Fiyat/performans
  • Dokunmatik kontroller

Sevmediklerimiz

  • Kullanım süresi az

Teknik Özellikleri

  • Aktif Gürültü Önleme: Yok
  • Bluetooth Standardı: 5.0
  • Çift Telefon Desteği: Yok
  • Kulaklık Tipi: Stereo, Gerçek Kablosuz
  • Kullanım Tipi: Kulakiçi
  • Suya ve Tere Dayanıklılık: Var

Kulağa Oturuşu

SoundLiberty 77, rahat bir kullanım sağlıyor. Yapısı ve silikon uçları sayesinde izolasyonu da kulaklığın kendisi rahatlıkla sağlıyor. Dürüst olmamız gerekise, SoundLiberty 53’ten çok daha rahat olan 77 modeli, kulağınızdan düşecekmiş gibi bir hissiyat da vermiyor.

Tasarım

Uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklıklar kategorisinde yerini alan TaoTronics SoundLiberty 92, dokunmatik kontrollere sahip. Sesli asistana bağlanabilir, müzik duraklatma/oynatma, ses artırma, parça atlama, parça geri dönme ve çağrı yanıtlama/reddetme/sonlandırma işlemlerini yapabilirsiniz. Ses artırma işlemini gerçekleştirmek için sağ kulaklığa bir kez dokunabilirsiniz.

TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Kullanım Süresi

Toplamda 20 saatlik bir kullanım süresi elde edebilirsiniz. SoundLiberty 53’ün 40 saatlik süresinin yarısı kadar bir kullanım sunması bizleri biraz şaşırttı.

Tıpkı SoundLiberty 53’te olduğu gibi, 77 modelinde de IPX7 koruma seviyesi bulunuyor. Bu da demek oluyor ki rahatlıkla spor yapabilir ve yağmurda yürüyüş yapabilirsiniz.

Mikrofon Kalitesi

SoundLiberty 77, işte tam olarak bu noktada 53’ün ilerisine geçmeyi başarıyor. Çağrı esnasında karşı tarafın sesini temiz almanızın yanı sıra, sizin sesiniz de karşı tarafa temiz ve net bir şekilde iletiliyor.

Ses Kalitesi

Düşük ses seviyelerinde bası yakalayabilmeniz için uygun bir şekilde kulaklığı kulağınıza oturtmanız gerekiyor. Aksi takdirde sesleri yeterince alamıyorsunuz Hip-hop ve pop müzik türü severler bu ses seviyelerinde müzik dinlemeyi seveceklerdir.

Orta ses seviyelerinde ise vokaller ve enstrümanlar birbirine eşit bir şekilde karışmış. Rock ve pop-rock müzik türü dinlemeyi sevenler ise bu ses aralığında daha çok keyif alacaklardır. Düşük orta ses seviyelerinde de aynı şekilde dinleyebilirsiniz. SoundLiberty 77, daha uygun fiyatlı versiyonu 53 gibi, gerçek kablosuz kulaklık kategorisinde başarılı bir performans gösteriyor.

Yükses ses seviyelerinde ise küçük bir uzantı olduğunu fark edeceksiniz. Parlak ses tonlarını seviyorsanız ve daha yüksek frekanslara duyarlıysanız zaman zaman biraz keskinlik hissedebilirsiniz. Bu nedenle bazı insanlar için biraz yorucu olabilir ve bu durum kişiden kişiye değişebilir.

TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

SoundLiberty 53 ile aralarında biraz fiyat farkı olan 77 modelini seçmeli misiniz? Seçecekseniz de neden seçmelisiniz? Daha iyi bir ses ve mikrofon kalitesini göz önünde bulunduracak olursanız kesinlikle SoundLiberty 77’yi tercih etmelisiniz. Ayrıca SoundLiberty 77 ülkemizde 320 TL ile 350 TL arasında satılırken, SoundLiberty 53 200 TL ile 280 TL arasındaki fiyata satılıyor.

TaoTronics SoundLiberty 77 Gerçek Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0