TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

TaoTronics’in SoundLiberty 79 kablosuz kulaklığı uygun fiyatıyla, sunduğu kaliteli sesiyle ve Bluetooth 5.0 desteğiyle oldukça başarılı.

Sevdiklerimiz

 • Kolay eşleşme
 • İyi ses kalitesi
 • USB Type-C şarj desteği

Sevmediklerimiz

 • Kaygan şarj kutusu
 • Dokunmatik kontroller hassas değil
 • Hızlı şarj desteği bulunmuyor

Teknik Özellikler

 • Su Koruma Seviyesi: IPX8
 • Kullanım Tipi: Kulakiçi
 • Bluetooth Versiyonu: 5.0
 • Aktif Gürültü Engelleme (ANC): Yok
 • Çift Telefon Desteği: Yok
 • Pil Ömrü: 8 saat (şarj kutusuyla birlikte 30 saat)

Tasarım

SoundLiberty 79, kulak şekline benzeyen tasarımıyla oldukça küçük ve sade bir tasarıma sahip. Hafifliği ile de uzun saatler boyunca kullanabilmenizi sağlayan SoundLiberty 79, çok kullanışlı. Mat siyah renkteki kulaklıkları ve şarj kutusu parmak izi tutmayan bir yapıya sahip. Bu sade tasarımı da tamamlayan altın renkli detaylar kulaklıkların üzerinde bulunuyor. Kulaklıkların dış tarafında bulunan dokunmatik kontrollerle ses artırma/azaltma, parça atlama gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Yani bu tarz özellikler sayesinde telefonunuzu elinize almanıza gerek bile kalmıyor.

Dokunmatik kontrolleri oldukça kullanışlı bulduk fakat yeterince hassas olmadıklarından hareketleri birkaç kez tekrarlamak zorunda kaldık. Kulaklıkların alt kısmında mikrofon, üst kısmında ise LED ışık bulunuyor. Ayrıca kulaklıklar silikon uçlu olduğu için kulağınıza tam oturarak gerekli izolasyonu sağlayarak harika bir kullanım deneyimi sunuyor. Kulaklıklarla beraber gelen yedek silikon uçlar sayesinde de kendi kulağınızın şekline uygun olanı tercih edebilirsiniz.

TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

Şarj kutusu da az önce bahsettiğimiz gibi mat plastik bir bitişe ve yapıya sahip. Plastik kutu, kulaklıklar kadar konforlu hissettirmiyor ve hatta bazen elinizden kayabiliyor. Kulaklıklar, siz şarj kutusunun kapağını açar açmaz cihazınızla eşleşerek büyük bir kolaylık sağlıyor. Şarj kutusunun yapısı daha iyi olabilirdi. Bu fiyata yakın bir öneri daha yapmamız gerekirse, şarj kutusu sebebiyle SoundLiberty 79’un önüne geçmeyi başaracak olan kulaklık Boltune’nin gerçek kablosuz kulaklığı olacaktır fakat Boltune neredeyse iki kat daha pahalı.

Ayrıca Type-C desteği ile de gözümüze girmeyi başaran TaoTronics, şarj kutusunda da LED ışıklar kullandığından pil seviyesini görebiliyorsunuz.

Ses Kalitesi

Fiyatına göre, SoundLiberty 79 oldukça iyi bir ses kalitesi sunuyor. Güçlü basları ve sıcak tonları bu fiyatına rağmen oldukça kaliteli. Bas frekansları yumuşak ve dengeli aralıklarda. Dışarıda kullanmak ya da günlük bir kullanım için kesinlikle önerebileceğimiz bir kulaklık. Orta ve

tiz ses seviyeleri de birbirine iyi karışmış ve dengeli. Pasif gürültü engelleme ise gerçekten var. Kulaklıklar kulaklarınıza tam oturduğundan dolayı biraz da olsa izole olabiliyorsunuz. Genel olarak bakıldığında ses kalitesi güzel, biz kendimiz için %50 ses seviyesi üzerinde dinlemeyi oldukça rahat bulduk.

Mikrofon

SoundLiberty 79’un mikrofon kalitesi görüşme yapmak ve ses kaydetmek için uygun. Arka gürültüleri engelleyebildiği için oldukça başarılı olan SoundLiberty 79, bu konuda bazen çok fazla iyi çalışmıyor.

Özellikleri

Bluetooth 5.0 desteği ile son teknolojiyi destekliyor. Ayrıca SoundLiberty 79, IPX8 su koruma seviyesine sahip olduğundan spor yaparken veya dışarıda yağmurlu bir günde kullansanız size sorun çıkartmayacak. Eşleşme sistemi oldukça kolay ve bağlantı da çok güçlü. Uzun süreli dinleme seanslarımız esnasında bir kopma yaşamadık.

Kullanım Süresi

SoundLiberty 79, tek bir şarjda 8 saate kadar yakın bir kullanım süresi sunuyor. Bu durum kullandığınız ses seviyesine göre değişebilir. Şarj kutusunu da araya katarsak, toplamda 30 saatlik bir kullanım süresi elde edebiliyoruz. Bu da yaklaşık şarj kutusuyla beraber 3 şarj ediyor. Kulaklıkları USB Type-C ile şarj edebiliyorsunuz fakat maalesef hızlı şarj desteği bulunmuyor.

TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesiv

Sonuç

Genel olarak SoundLiberty 79’u biz uygun fiyatı ve kullanışlı yapısı nedeniyle çok beğendik. Eğer kompakt ve hafif bir çift gerçek kablosuz kulaklık arıyorsanız, SoundLiberty 79 sizin için belki de en iyi seçeneklerden biri olabilir. Ses kalitesi, uzun kullanım süresi, suya dayanıklılığı ile eğer dokunmatik kontrollerini görmezden gelirsek TaoTronics’in SoundLiberty79 modeli 350 – 450 TL arasında bulabileceğiniz en iyi kulaklıklardan biri olacaktır. Aktif gürültü engelleme, çift cihaz desteği gibi özellikleri bulunmasa da pasif gürültü engelleme konusunda kendisi oldukça başarılı.

TaoTronics SoundLiberty 79 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0