TaoTronics SoundLiberty 92 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

TaoTronics’in uygun fiyatlı olarak sunduğu bir diğer kulaklık modeli SoundLiberty olarak karşımıza çıkıyor. Uygun fiyatlı, bütçe dostu olan SoundLiberty 92, Apple AirPods’a benzer bir tasarıma sahip. Ayrıca AirPods’un sadece çeyrek fiyatına denk geliyor diyebiliriz. Hem de IPX8 koruma seviyesi ve dokunmatik kontrolleriyle fiyatını hak ettiğini bizlere kanıtlıyor.

Sevdiklerimiz

 • Fiyatına göre iyi bir ses kalitesine sahip
 • Hafif yapıda
 • Kompakt şarj kutusu

Sevmediklerimiz

 • Gürültü engelleme yok
 • Hızlı veya kablosuz şarj desteği bulunmuyor
 • Herkese uyum sağlayamayabilir

Teknik Özellikleri

 • Bluetooth Versiyonu: 5.0
 • Ses Kodeği: SBC, AAC
 • Çalışma Aralığı: 15 metre
 • Pil Kapasitesi: 420 mAh
 • Su Geçirmezlik: IPX8
 • Şarj Desteği: USB-C

Tasarım

Kulaklıkların hafif yapısı, uzun süre boyunca rahatsızlık vermeden keyifle müzik dinleyebilmenizi sağlıyor. Ayrıca siyah renkte olan bu kulaklıklar parlak bitişli, ancak parlak bitişli olması kulaklıkların parmak izinizi üzerinde tutmasına yol açıyor. Hem de zamanla çizilebilme ihtimali çok daha yüksek.

Kulaklıklar silikon uçlu bir tasarıma sahip değil. Bu sebepten her kulağa uyum sağlamakta sorun yaşatabilir. Biz deneme sürecimiz boyunca bir sorun yaşamadık fakat daha iyi bir izolasyon isteyenler kesinlikle silikon uçlu modelleri tercih etmeliler. Onun haricinde, az önce de bahsettiğimiz gibi kullanımı oldukça rahat.

Spor yaparken, dışarda yürürken vs. kulaklıkların kulağınızdan düşmesini engellemek adına, kutunun içerisinden bir aparat çıkıyor. Bu aparat sayesinde kulağınızın etrafına geçirerek kulaklığı sağlamlaştırabiliyorsunuz.

Genel olarak bakıldığında tasarımda fazla ilgi çekici bir şey yok. Kulaklıkların üzerinde dokunmatik kontroller bulunuyor. Kontrollerin yanında ise, kulaklıkların ne zaman bağlanıp bağlanmadığını anlayabileceğiniz bir LED ışık göstergesi bulunuyor. Fiyatına bakıldığı zaman ortalama bir kalite ve performans sunuyor.

TaoTronics SoundLiberty 92 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Şarj Kutusu

SoundLiberty 92’nin şarj kutusu hafif ve taşıması oldukça kolay. Nereye giderseniz gidin SoundLiberty 92’nizi yanınızda rahatça götürebilirsiniz. Mat siyah bir yapıya sahip olan şarj kutusunun, kulaklıklardan daha kaliteli hissettirdiğini söyleyebiliriz. Şarj kutusunun önünde TaoTronics logosu ve bir de LED gösterge yer alıyor. Bu durum şarj seviyesini öğrenemeyeceğiniz anlamına geliyor. En altında USB-C girişi bulunan şarj kutusu sağlam bir yapıda.

Ses Kalitesi

SoundLiberty 92, fiyatına göre bizleri şaşırtarak iyi bir performans sunuyor. Kulaklıklarda bas ve tiz sesler oldukça iyi dengelendiğinden pop müzik severlerin daha çok keyif alabileceğini düşünüyoruz. Güçlü bas sesleri desteklemiyor, bu sebeple TaoTronics SoundLiberty 92 yerine silikon uçlu olan başka bir model tercih edebilirsiniz.

Geniş sahne derinliği sayesinde dinlediğiniz müzikten daha da keyif alabilmenizi sağlıyor. Kulaklıkların yapısından dolayı izolasyon sağlayamadığından, siz müzik dinleseniz dahi etrafınızdaki her şeyden haberiniz oluyor.

Mikrofon Kalitesi

Mikrofon kalitesine gelecek olursak, SoundLiberty 92, ses kaydederken ve çağrı esnasında sesleri temiz ve net bir şekilde aktarıyor. Eğer kulaklıkla bir çağrı yapmak, ses kaydetmek isterseniz bu konuda tam performans alabileceğinizden şüpheniz olmasın.

Ayrıca, kulaklıklar Bluetooth 5.0 standardına sahip. Bu sayede tek bir kulaklığı da kullanabiliyorsunuz. Hem de siz şarj kutusunu açar açmaz kulaklıklar otomatik olarak açılarak cihazınızla eşleşiyor.

Kullanım Süresi

SoundLiberty 92, tek şarjda toplamda 5 saatlik bir kullanım süresi sağlarken, şarj kutusu ek olarak 25 saatlik bir süre ekleyerek toplamda 30 saatlik bir dinlemeye ulaşmanızı sağlıyor. Bu durum da şarj kutusunun boyutuna ve fiyatına bakacak olursak bu kullanım süresi çok iyi. Typce-C şarj desteği bulunuyor fakat maalesef hızlı şarj veya kablosuz şarj desteği bulunmuyor.

TaoTronics SoundLiberty 92 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundLiberty 92 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

TaoTronics SoundLiberty 92, eğer özellikle Apple benzeri kulaklıklar seviyorsanız ve silikon uçlu olmaması benim için bir sorun teşkil etmiyor diyorsanız, uygun fiyatlı bir gerçek kablosuz kulaklık olarak tercih etmeniz gereken bir kulaklık. Belki bu kulaklık yapısı herkes için uygun olmayabilir, fakat uygun olanlar için SoundLiberty 92 oldukça iyi bir ses performansı sunuyor. Toplamda 30 saate varan bir kullanım elde edebileceğiniz bu kulaklık, ayrıca mikrofon kalitesi ile de başarısını gösteriyor. SoundLiberty 92, uygun fiyatı ve kaliteli yapısı ile de ilgileri üzerine çekiyor. Ülkemizde stoklara yeni girecek olan TaoTronics SoundLiberty 92 için şimdilik kesin bir fiyat belirtilmedi.

TaoTronics SoundLiberty 92 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0