TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Uygun fiyatlı, aktif gürültü engelleme özellikli ve uygun fiyatlı bir kulaklık mı arıyorsunuz? O zaman TaoTronics’in SoundSurge 85 modeli sizler için uygun olabilir. Kompakt yapısı, aktif gürültü engelleme özelliği ve 40 saatlik kullanım süresi ile neredeyse 400 TL altında bulabileceğiniz SoundSurge 85 modeli oldukça ilgi çekici.

Sevdiklerimiz

  • Uygun fiyatlı
  • Kullanımı rahat
  • Hafif, taşıması kolay
  • Uzun süreli kullanım

Sevmediklerimiz

  • Ses kalitesi, daha pahalı alternatiflerine göre cezbedici değil

Teknik Özellikler

  • Bluetooth 5.0
  • 40 mm’lik sürücü ve aptX kodek desteği
  • 40 saatlik kullanım
  • Hızlı şarj desteği
  • Aktif gürültü engelleme

Tasarım

SoundSurge 85 sade bir tasarımı olmasına rağmen kalitesi ile göz dolduruyor. Sadece siyah rengi bulunan SoundSurge 85’in detaylarında, mat siyahın üzerinde gümüş renk logo kullanılmış. Kafa bandı ve kulak yastıkları oldukça yumuşakken deri detayları da uygun fiyatına rağmen oldukça kaliteli gözükmesini sağlamış. Toplamda 220 gramlık bir ürün, hem kompakt hem de hafif yapısıyla saatler sürecek kesintisiz bir kullanım sürdürmenizi sağlıyor.

SoundSurge 85 kablosuz kulak üstü kulaklık katlanabilir özelliği sayesinde çantanızda kolayca taşıyabilmenizi sağlıyor. Yanında gelen yumuşak kesesi sayesinde de şarj kablosuyla birlikte tek bir yerde kolayca taşıyarak çizilmesini de engelleyebilirsiniz.

TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Aktif Gürültü Engelleme

Bluetooth 5.0, cihaz bağlantısını çok hızlıca ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda, SoundSurge 85 kulaklıklarının sahip olduğu 40 mm’lik sürücüleri ve Qualcomm’un aptX kodek desteği sayesinde, daha iyi bir ses kalitesi elde edebilmeniz için yer alıyor.

Aktif Gürültü Engelleme özelliği, istenmeyen dış gürültüleri engelleme konusunda fena olmasa da, TaoTronics’in diğer model kulaklıklarında olduğu kadar özelliği bulunmuyor. Hibrit aktif gürültü engelleme özelliği sayesinde, SoundSurge 46 dış sesleri mikrofonu ile yakalayıp engellediği için size bu seslerin ulaşmamasını sağlamış oluyor.

SoundStage 85’teki aktif gürültü engelleme özelliği, sadece kulaklığın içerisinden duyabileceğiniz kadar bir engelleme yapıyor. Yine de bu fiyatına bakacak olursak, yaptığı iş oldukça başarılı. Aynı zamanda Qualcomm’un cVc 8.0 gürültü engelleyici özellikli mikrofonuna sahip. Gürültülü ortamlarda sesinizi net ve temiz bir şekilde ilettiğinden dolayı artık görüşme yaparken birbirinizi duyamama gibi bir derdiniz olmayacak.

Biraz da bataryasına değinecek olursak, SoundSurge 85 kulaklıklar oldukça başarılı. Aktif gürültü engelleme özelliği kapalı iken 40 saatlik, açıkken ise 25 saatlik bir kullanım sağlıyor ki uzun süreli yolculuklarda ve günlük kullanımda şarj etme derdiniz olmayacak.

Şarj süresi 45 dakika olan SoundSurge 85, aynı zamanda turbo-şarj desteği ile aceleniz olduğu durumlarda, 5 dakikalık bir şarj ile 2 saat boyunca kulaklığı kullanabilmenizi sağlıyor.

Ses Kalitesi

Tekrardan söylemeliyiz ki, gerçekten bu fiyata alabileceğiniz fiyat/performans açısından en iyilerinden bir kulaklık SoundSurge 85 olacaktır. Yüksek ve alçak frekanslı seslerde bir dinamizm yakalayamıyor bu yüzden de orta frekanslı seslerde de eksikliklere neden oluyor. Enstrümanların seslerini geniş bir sahnedeymiş gibi, o kadar canlı ve güçlü hissedebiliyorsunuz.

SoundSurge 85’in baslarda hiçbir problemi yok. Hatta bazen bazı şarkılarda gürültü engelleme özelliği aktifken daha iyi bir performans alıyorsunuz. Bu durumda yüksek frekanslı sesleri iletme konusunda da bir problem yaşatmıyor. Gerçek ve yüksek bir ses kalitesi arayanlar için SoundSurge 85 uygun olmayacaktır. Eğer ki ben çok fazla takılmam, dinlerim, beni rahatsız etmez diyorsanız zaten bu fiyata bu kadar hafif ve konforlu bir kulaklık almanız da vereceğiniz paraya değecektir.

TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

SoundSurge 85 kablosuz kulak üstü kulaklık, fiyatına göre dinleyicilerine oldukça güzel bir deneyim yaşatıyor. Her ne kadar ses kalitesi profesyonel dinleyiciler için uygun olmasa da aktif gürültü engelleme özelliği izolasyon konusunda gayet başarılı. Hafif ve kompakt yapısı ile 40 saatlik kullanım süresini bir arada düşündüğümüzde, SoundSurge 85’in oldukça muhteşem bir gündelik kulaklık işlevini gördüğünü anlıyoruz. Aktif gürültü engelleme özelliği açıkken bile elde ettiğiniz 25 saatlik kullanım süresi gayet yeterli.

Şimdiye kadar incelediğimiz kulaklıkların bazıları da SoundSurge 85 kadar başarılıydı fakat uygun fiyatlı değildi. Her ne kadar SoundSurge 85’ten ses kalitesi konusunda daha başarılı kulaklıklar olsa da aktif gürültü engelleme özelliğini önemseyenler için çok iyi bir seçim olacaktır.

TaoTronics SoundSurge 85 Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0