TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

TaoTronics’in SoundSurge 90 Hybrid aktif gürültü engelleme özellikli kablosuz kulaklığı yüksek ses kalitesi ile karşımıza çıkıyor. TaoTronics piyasada uygun fiyatlı kulaklıklar üreten bir marka olarak biliniyor. TT-BH085, Soundliberty 79 ve Soundliberty 53 gibi kulaklıklar üretiyor. Soundsurge 90 Hybrid modeli ile de oldukça büyük bir başarı elde etti.

Sevdiklerimiz

  • Yüksek ses kalitesi
  • Kullanım rahatlığı
  • Uzun kullanım süresi
  • Aktif gürültü engelleme özelliği ve mikrofon ses kalitesi çok iyi

Sevmediklerimiz

  • Her kafa yapısına uygun değil
  • Ucuz görünüme sahip
TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Estetik olarak bakıldığında Soundsurge 90 modelinin farklı bir yanı olmadığını söyleyebiliriz. Bir oyun kulaklığından bekleyeceğiniz ışıklandırma veya değişik bir tasarımı bulunmuyor. Siyah renkte olan bu kulaklık yine de çok şık görünüyor. Kulaklığın yapısı oldukça rahat ve ayarlanabilir fakat her kafa yapısına uygun değil.

Eğer kendi kafa yapınıza uyduysa oldukça şanslısınız demektir çünkü uzun süreli kullanımlarda bile rahatsızlık vermiyor. Kulaklarınızı kapayacak kadar da büyük olduğundan pasif gürültü engelleme konusunda da başarılı. Diğer birçok kulaklıkta da olduğu gibi kulaklıklar ayarlanabilir değil. Soundsurge 90 modeli oldukça esnek ve 90 derece dönebilir yapıya sahip.

Fiziksel butonları ise elinizin kolayca ulaşabileceği şekilde yerleştirilmiş. Aux girişinin olması ise Soundsurge 90’ı daha kullanışlı kılıyor. Acil durumlarda kullanabilmeniz için oldukça iyi. Tek dezavantajı ise kulaklığın çok fazla dayanıklı olmaması. Eğer fazla güç uygularsanız kırılabilir.

Bluetooth 5.0 bağlantı desteği sayesinde yüksek ses kalitesi ve güçlü bağlantı sunuyor. TT-BH090 katlanabilir yapıya sahip olduğundan yanınızda ve çantanızda kolayca taşıyabilirsiniz.

Ses Kalitesi

Bir kulaklıkta en önemli şeylerden biri ses kalitesi. TaoTronics Soundsurge 90’da her frekans aralığında oldukça başarılı fakat bas konusunda biraz zayıf kalıyor. Genelde birçok kulaklıkta karşılaşılan en büyük sorun sahne genişliği dar olduğundan istediğiniz derinliği ve ses zenginliğini elde edemiyorsunuz, fakat Soundsurge 90 bunun üstesinden gelmeyi başarmış.

Adından da anlaşılabileceği gibi Soundsurge 90 aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu özelliği bir butonla kolayca açıp kapatabiliyorsunuz. Spor salonları veya ofis gibi kalabalık ortamlarda bu özellik işinizi çok iyi bir şekilde görüyor.

TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi
TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Genel olarak bakacak olursak Soundsurge 90 Hybrid aktif gürültü engelleme özellikli modeli neredeyse mükemmele yakın. Aynı zamanda bu fiyata alabileceğiniz en iyi aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklık modellerinden biri. Tasarımı sade ve kullanışlı, tek dezavantajı birçok kullanıcıya uymuyor olması. Kullanım süresi ise 30 saate kadar çıkabiliyor. Eğer uygun fiyatlı, sade tasarıma sahip yüksek kalitede aktif gürültü engelleme özelliğine sahip bir kulaklık arıyorsanız TaoTronics Soundsurge 90 modeli sizin için çok uygun olacaktır. Ülkemizde Soundsurge 90 Hybrid kulaklık modelini 540 TL ile 790 TL arasında bulabilirsiniz.

TaoTronics SoundSurge 90 Hybrid Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0