Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Urbanears Luma gayet makul bir fiyata hem şık hem de yüksek ses kalitesine sahip bir gerçek kablosuz kulaklık alabileceğinizi adeta kanıtlıyor. Bazen ses kalitesinde ufak tefek sorunlar yaşatsa da Urbanears Luma fiyat/performans konusunda oldukça başarılı.

Sevdiklerimiz

  • Şık, sade tasarım
  • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

  • Kulağa rahat oturmuyor
  • Dokunmatik kontroller fazla hassas
  • Orta seviye sesler biraz zayıf

Teknik Özellikleri

  • Bluetooth Versiyonu: 5.0
  • Gürültü Engelleme: Var
  • Kulaklık Türü: Kulak İçi
  • Bağlantı Türü: Kablosuz
  • IP Koruma Derecesi: IPX4
Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Urbanears Luma kulaklıklar oldukça şık gözüküyor. Tamamen plastikten yapılma olan kulaklık mat bir bitişe sahip, aynı zamanda silikon uçlu kulaklıkların aksine Apple AirPods gibi bir modelde olduğundan herkesin kulak yapısına uymayabilir. Kullanılan materyallerde övülecek bir şey olmamasına rağmen kulaklıklar çok şık gözüküyor. Ayrıca, kulaklıkların dış tarafında fazla belli olmayacak şekilde Urbanears logosu yer alıyor.

Her iki kulaklık da dokunmatik kontrollere sahip. Müziği durdurmak/oynatmak ve çağrı yanıtlama/reddetme için kullanabilirsiniz. İlk başta bu kontroller çok hassasmış gibi gelse de kullandıktan bir süre sonra fark ettik ki asıl sorun hızlı dönüş sağlayamaması, bu durum da büyük bir dezavantaj. Kontrollerle sesli asistana ulaşabilirsiniz fakat ses ayarı yapamıyorsunuz.

Luma kulaklıklarda ne zaman takıp ne zaman çıkarttığınızı algılayacak sensörler bulunuyor. Bu da kullanımı kolaylaştırıyor. Şarj kutusuna gelecek olursak, şarj kutusu kulaklıklarla aynı renge sahip ve üzerinde tutmanızı kolaylaştıracak bir lastik bulunuyor. Dış kısımdan kalan şarj süresini göremiyorsunuz, bunun için şarj kutusunu açmanız gerekiyor.

Ses Kalitesi

Urbanears Luma sadece 13 mm’lik sürücülere sahip. Ses kalitesi açısından bakacak olursak Urbanears Luma tercih etmeniz gereken bir kulaklık olmayacaktır. Özellikle fiyatını göz önünde bulundurduğumuzda rakip markaların önüne bu konuda geçemediğini görüyoruz.

Bazı müzik türlerinde ses detaylarının azaldığını söyleyebiliriz. Kalitesi düşmüyor ve bu konuda çok fazla şey beklemeyenlerin dikkatini bile çekmeyecektir. Ses kalitesini önemseyenlerin dinlediği müziklerde enstrüman seslerini ve diğer detayları duymak isteyeceğinden eminiz. Bu yüzden Urbanears Luma’yı tercih edip etmemek size kalmış.

Hangi tür seçerseniz seçin, uygulaması üzerinden ekolayzer ayarları yaparak istediğiniz müzik türüne göre ayarlayabilir, profil yapabilirsiniz. Urbanears Luma 5 saatlik bir kullanım süresi sunarken, şarj kutusunun kendisi ek olarak 20 saatlik bir kullanım daha sağlıyor.

Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer tasarımda sadeliği seviyorsanız, ses kalitesinde de fazla bir beklenti içerisinde değilseniz Urbanears Luma sizin için iyi bir seçim olabilir. Eğer yüksek ses kalitesine sahip, kullanım süresi daha uzun gidecek bir kulaklık arıyorsanız Urbanears Luma size göre değil. Alternatif modellere göz atabilirsiniz. Urbanears Luma’yı ülkemizde 720 TL ile 977 TL arasında teknoloji marketlerinde ve sanal alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz.

Urbanears Luma Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0