UrbanEars Plattan 2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

UrbanEars ‘ın Plattan 2 kablosuz kulaklığı hakkında sevdiğimiz çok şey var fakat Bluetooth bağlantısı bazen kalabalık yerlerde sorun çıkartabiliyor. Bu büyük bir problem, bu durumun haricinde, ses kalitesi oldukça iyi, kullanım süresi uzun ve kontrolleriyle UrbanEars Plattan 2, en iyi kulaklıklardan biri haline getiriyor.

Sevdiklerimiz

 • Kullanım kolaylığı
 • İyi ses kalitesi
 • Uzun kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Bağlantı problemi
 • Ses detayları eksik
 • Sahne derinliği çok başarılı değil

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Hassasiyet: 99 dB
 • Maksimum Güç: 30 mW
 • Frekans (Düşük): 20 Hz
 • Frekans (Yüksek): 20 kHz
 • Sürücü Çapı: 40 mm
 • Empedans: 32 Ohm
 • Ağırlık: 130 gram

İyi bir ses kalitesine sahip, kullanım süresi uzun olan, iyi bir bağlantı sunan kablosuz bir kulaklık aslında hepimizin en temelde aradığı şey. UrbanEars Plattan 2 $99’lık fiyatıyla satışa sunuldu. Plattan II ile aynı ses seviyesine sahip fakat şarj süresi daha uzun. Yine da kablosuz bağlantısı etkileyici değil hatta kullanırken birçok bağlantı sorunu ile karşılaşabilmeniz mümkün.

Eğer çok daha az kalabalık ortamlarda kullanırsanız bağlantı problemini muhtemelen yaşamazsınız ama sürekli yolculuk yapmak zorundaysanız ve kalabalık ortamlarda bulunacaksanız UrbanEars Plattan 2 iyi bir seçim olmayacaktır.

UrbanEars Plattan 2 kablosuz mikrofonlu kulak üstü kulaklık 400 TL ile 600 TL arasındaki fiyatı ile aslında ortalama bir fiyata sahip. Eğer ki Bluetooth bağlantısında problemler yaşatmasaydı, en iyi kablosuz kulak üstü kulaklıklardan biri olabilirdi.

UrbanEars Plattan 2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Tasarım ve Özellikleri

UrbanEars’ın kullandığı sade tasarım anlayışı ile, Plattan 2 kablosuz kulaklık da oldukça şık gözüküyor. Kablolu Plattan II modeli ile bu model arasında çok da büyük bir değişiklik bulunmuyor. Ayrıca beyazdan tutun kırmızıya kadar olan renk seçenekleri ile de satışa sunuldu.

En büyük değişiklik, tabi ki de kablosuz olması. Doğal olarak 2021 yılında artık bir kablolu kulaklık tercih etmek isteyen insanların sayısı azalmıştır. Marshall’ın Marshall Mid modelinde de kullanılmış olan tek bir kontrol tuşu ile birçok işinizi halledebiliyorsunuz. Oynatma/duraklatma işlemi için basmanız yeterli. Ses artırma ve azaltma işlemleri içinse yukarı doğru ittirmeniz gerekiyor. Eğer sağa ve sola doğru ittirirseniz de parça atlama ve geri gelme özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu buton oldukça kullanışlı ve eski kulaklıklardan alışkın olduğumuz fazla tuş yerine, tek bir buton kullanılarak sade bir görünüme gidilmiş.

Sol kulaklıkta, mikro USB şarj girişinin yanında 3.5 mm’lik jak girişi bulunuyor. Bu da çift kullanım için. Eğer Bluetooth desteği olmayan bir cihazla kullanmak isterseniz kablo ile bağlantı sağlayabilirsiniz ya da bir arkadaşınızla tek bir cihazdan aynı anda dinleme sağlayabilirsiniz. Tabi bunun için bir kablo daha almanız gerekecek.

UrbanEars, 30 saatlik bir kullanım süresi vaat ediyor. Aslında, testlerimiz boyunca tek bir şarjla bir haftalık bir kullanım elde edebildiğimizden dolayı şarj süresinin sizler için bir problem olacağını sanmıyoruz.

Ses Kalitesi

Plattan II modeline göre, kablosuz modelindeki ses kalitesi biraz daha dengeli ve daha keyifle dinlenebilir bir tona sahip. Sahne derinliğini göz önünde bulundurursak çok da başarılı olmadığını söylememiz gerek. Bas konusunda da oldukça başarılı olan UrbanEars Plattan 2, kullanıcılarına müthiş bir deneyim sunuyor.

UrbanEars Plattan 2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
UrbanEars Plattan 2 Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

UrbanEars Plattan II, tasarım olarak oldukça şık ve sade. Eğer Bluetooth konusunda bir endişe duymuyorsanız ve sizin için diğer özellikler daha önemliyse kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir kulaklık.