Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Urbanears Plattan II bir önceki modelinden çok da farklı gözükmüyor fakat sesler üzerinde yapabileceğiniz ince ayar imkanı ve rahat kullanımıyla uygun fiyatlı kulaklık arayanlar için önerebileceğimiz bir kulaklık olacaktır.

Urbanears oldukça popüler bir kulaklık markası, bu yüzden birçok insan üzerinde görmüş olmanız muhtemel. İkonik tasarımını şık ve sade bir görünümle tamamlayan Urbanears Plattan II, bu modelinde daha da ileriye giderek her ne kadar ikonik görünümünde bir değişiklik yapmasa da konfor, ses kalitesi ve izolasyon konusunda gelişme gösterdi.

Sevdiklerimiz

  • Rahat kullanım
  • Ses geçişleri
  • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

  • Sahne genişliği dar
  • Ses kontrolleri yok
  • Baslar hafif çamurlu

Daha önceki modellerinde kullanıcılarından kulaklıkları konusunda eleştiri alan Urbanears, Plattan II’de kulak yastıklarını kalınlaştırarak kullanıcılarının daha fazla rahat etmesini amaçladı. Ayrıca kalın kulak yastıklarıyla tamamen kulaklarınızı kaplayarak izolasyon konusunda da bir başarı sağladı. Bu sayede uzun süreli kullanımlarda biz bir sorun yaşamadık.

Tasarım

Tasarım olarak Plattan II, bir önceki modeli olan Plattan ile eş değer bir görünüme sahip. Yan yana getirip yakından incelemediğiniz sürece fark etmiyorsunuz bu durumu. Daha kalın kulak yastıklarının yanı sıra, Platin II’de daha fazla metal eklemeler bulunuyor. Her bir kulağın üzerinde Urbanears logosu bulunuyor. Markanın her zaman devam ettirdiği kumaş kafa yastıkları Plattan II’de tekrardan kullanılmış. Değişik ve kaba tasarımları sevmeyenler Plattan II’yi sevecektir diye düşünüyoruz.

Platan II’yi kafanıza göre ayarlayabilmeniz için yapmanız gereken tek şey kafanızda duruyorken sadece metal kısımlarından kaydırmak olacaktır. Bu yöntemi biz oldukça sevdik. Ayrıca, kulaklıklar kolayca katlanabildiği için taşıması da çok kolay. Bir yerden bir yere yolculuk yaparken ya da uzun yolculuklara çıkarken yanınızda kırılır mı kırılmaz mı endişesi duymadan taşıyabilirsiniz. Hem de birçok şekilde katlanabileceği için neredeyse her çantaya kolayca sığabilir.

Plattan II, görmüş olduğunuz üzere kablolu bir kulaklık fakat çıkartılabilir 3,5 mm’lik jakı sayesinde kulaklığın her iki tarafında bulunan girişe bağlayarak istediğiniz yönde kullanabilirsiniz. Bu bizce oldukça düşünülerek eklenmiş bir detay. İki tarafta da 3,5 mm jakın bulunması da ayrıca, arkadaşlarınızla birlikte de tek bir kulaklık üzerinden dinleme gerçekleştirebilirsiniz demek oluyor. Kablosuz bluetooth kulaklıkların böyle bir özelliği olmadığını düşününce, bu durum Plattan II için bir artı.

Tek kötü yanı, kablosu üzerinde tek bir buton bulunuyor olması. Yani bu demek oluyor ki kontrol noktası üzerinden ses ayarı yapamayacaksınız.

Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Ses Kalitesi

Ses konusuna gelecek olursak, Urbanears Plattan II güçlü baslara sahip. Hem de rahatsız edici olmayan türden olduğu için, rap ve elektronik müzik türü dinlemeyi sevenler için keyifli olacaktır. Urbanears’ın Zinken modeli kadar yüksek bir ses kalitesine sahip değil. Çok daha detay severler Plattan II’den memnun olmayabilir ama sonuçta bu kulaklık profesyonel dinleyiciler için üretilmiş bir kulaklık da değil. Özetle, Plattan II bas sesleriyle müzik dinlemenize keyif katacaktır.

En önemli problemlerinden bir tanesi, Plattan’da olan orta seviye ses kalitesiydi. Neyse ki Plattan II’de bu sorunu düzeltmişler fakat yüksek ses seviyelerinde hafif çözünürlük düşmeleri yaşanabiliyor. Baslar da güçlü fakat bazen biraz çamurlu gelebiliyor. Biraz da sahne genişliği dar fakat birçok kullanıcı bu durumu fark etmeyecektir bile.

Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Plattan II, her ne kadar bir önceki modeline benzese de birkaç farklılık ve gelişimle beraber uygun fiyatıyla kullanıcılarıyla buluştu. Sadece rahatlığıyla değil, katlanabilir özelliği ile de sizi memnun edecek bir kulaklık. Birçok şekilde katlanabiliyor olması sayesinde, bir yerden bir yere giderken kulaklığı hızlıca çantanıza atıp gitmekten çekinmeyeceksiniz. Kalın yumuşak kulak yastıklarıyla da saatler boyunca hiçbir ağrı çekmeden kullanabilmenizi sağlıyor. Aynı zamanda kulak yastıklarının kalın olması, izole olmanızı sağlayarak bir süreliğine de olsa dış dünya ile bağınızı kopartıp keyfinize bakabilmenize imkan tanıyor.

Plattan II, güçlü basıyla ve ortalama ses kalitesiyle büyük bir başarı gösteriyor. Eğer bütçenizi biraz aşabiliyorsanız, daha üst seviye bir kulaklık almanızı öneririz fakat Urbanears Plattan II, siyah, koyu gri, kırmızı, mavi renk seçenekleri ve 310 – 500 TL arasında bulunan fiyatıyla kullanıcılarını memnun edecek bir kulaklık.

Urbanears Plattan II Kulak Üstü Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0