Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Eğer fazla bütçeye sahip değilseniz ve AirPods’a benzer bir tasarıma sahip kulaklık arıyorsanız bu gerçek kablosuz kulaklık modeline bir göz atabilirsiniz. Xiaomi Mi Air 2 SE rahatlığı, ses kalitesi ve arama kalitesi ile fiyat/performans konusunda beklentileri karşılaştırıyor.

Sevdiklerimiz

 • Kullanım rahatlığı
 • Ses kalitesi
 • Fiyat/performans

Sevmediklerimiz

 • Baslar güçsüz

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Sürücü Çapı: 14.2 mm
 • Empedans: 32 Ohm
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre
 • Mikrofon: Var
 • Kullanım Süresi: 4 saat (Yoğun)
 • Ağırlık: Şarj Kutusu 50 gram – Kulaklıklar 9 gram
Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Tasarım

Xiaomi’nin tasarımlarına baktığımız zaman her zaman temiz ve sade bir dizayn sürdürdüklerini görebiliriz. Xiaomi Mi Air 2 SE modeli yeterince küçük olmasa da şarj kutusu da dahil beyaz rengi ve kare tasarımıyla dikkat çekiyor. Şarj kutusu 410 mAh’lik bataryaya sahip ve kulaklıkları toplamda tam 4 kez şarj edebiliyor. Şarj kutusunun ön tarafında ise tek bir LED ışık göstergesi bulunuyor. Bu da kalan şarj durumunu görmenizi sağlıyor.

Kulaklıkların tasarımına gelecek olursak, Xiaomi saplı ve beyaz görünümlü modeliyle Apple AirPods benzeri bir kulaklık tasarlamış diyebiliriz. Kulaklıklar kulağınıza da herhangi bir baskı yapmadan rahatça yerinde duruyor. Sapları AirPods’a göre biraz daha uzun ve büyük. Silikon uçlu bir model olmamasına rağmen yine de kullanımı rahat. Bu yüzden saatlerce kullanmakta sorun yaşamadık.

Bağlantı ve Kontroller

Eğer bir Xiaomi telefonunuz varsa, kulaklığı bağlarken ekranda bir uyarı beliriyor. Ayrıca bağlantı gerçekleştiğinde kulaklığın kalan kullanım süresini görebiliyorsunuz. Eğer Xiaomi telefonunuz yoksa bile endişe etmenize gerek yok, çünkü bu durum hızlı ve kolay bir bağlantı yapmanızı engellemiyor.

Bluetooth 5.0 bağlantısı 10 metreye kadar sorunsuz çalışıyor. Maalesef mono ve stereo modu arasında geçiş yapamıyorsunuz. Eğer kulaklıkları şarj kutusuna koyarsanız parça duruyor. Ayrıca kulağınızdan çıkartmanız bile otomatik olarak durması için yeterli. Kulağınıza geri taktığınızda ise parça kaldığı yerden devam ediyor.

Xiaomi Mi Air 2’deki kontroller maalesef ki sınırlı. Eğer sağ kulaklığa çift kez basarsanız parça duraklatma/oynatma işlemini yapabilir, sol kulaklığa çift kez tıklarsanız ise sesli asistanı aktif hale getirebilirsiniz. Pek fazla dokunmatik özelliği bulunmasa da en temel özellikleri barındırıyor.

Ses Kalitesi

Xiaomi Air 2 SE’nin silikon uçları olmadığından dolayı pasif gürültü engelleme gibi bir özelliği de bulunmuyor. Çevrede olan biten ne varsa direkt olarak duyuyorsunuz. Bu durumu şöyle açıklıyoruz, bu tarz modeller kulak kanallarınızı tam olarak kapatmadığı için dış seslerin girmesine sebep oluyor.

Müzik dinlerken duyduğunuz sesler detaylı ve temiz. Ayrıca tıpkı QCY T5 modelinde de olduğu gibi Xİaomi Air 2 SE modelinde de sıcak alttonlu sesler bulunuyor. Bu durum da seslerin çok canlı ve cızırtılı gelmesini önlüyor. Daha yoğun şarkılarda orta seviye sesler biraz ince gelebilir, fakat gitar, keman gibi enstrümanların sesleri çok iyi iletiliyor.

Yoğun baslı parçalar dinlemek istiyorsanız Xiaomi Air 2 SE sizi memnun etmeyecektir. Yine de düşük seviye seslerde de iyi bir performans alabiliyorsunuz.

Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Eğer çok yüksek fiyatlı kulaklık alabilecek kadar bir bütçeniz yoksa, AirPods benzeri tasarıma sahip, aynı zamanda gerçek kablosuz kulaklık olma özelliğini taşıyan Xiaomi Mi Air 2 modeline kesinlikle bakmalısınız. Şıklığı, yüksek ses kalitesi, kullanım süresi, mikrofon kalitesi ve temiz ses iletimiyle Xiaomi Mi Air 2 kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başarıyor.

Xiaomi Air 2 SE Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0