Xiaomi Mi Airdots Pro 2 İncelemesi
Xiaomi Mi Airdots Pro 2 İncelemesi

Xiaomi Mi Airdots Pro 2 TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Şu sıralar satın alabileceğiniz en iyi kablosuz kulaklıklara sahip markalarından biri olan Xiaomi, piyasaya çok fazla kulaklık çeşidi sunmakta bu sebeple sizin için en uygun olanını seçmek biraz kafa karıştırıcı olabilir. Xiaomi aynı ürünlerine farklı isimler vererek işleri biraz daha zorlaştırdı diyebiliriz. Xiaomi Mi Airdots Pro 2, Air2 (kutusunda yer almakta) ve hatta Mi True Kablosuz Kulaklık 2 adıyla diğer mağazalarda satılıyor. Xiaomi Apple’ın Airpods’undan ilham alarak Mi Airdots 2 Pro’da saplı bir tasarım kullanmış.

Xiaomi Mi Airdots Pro 2 ile bütçe dostu bir ürün sunarak Apple’ın popüler kulaklığı Airpods’una rakip olarak satışa sundu. Airpods’un neredeyse yarı fiyatından daha az bir ücret ödeyerek Xiaomi’nin Mi Airdots Pro 2’sine sahip olabilirsiniz. Mi Airdots Pro 2’de önceki modeller gibi saplı bir tasarım kullanıldı ve şarj kutusuyla birlikte beyaz renk olarak satışa sunuldu. Mi Airdots Pro 2 aynı zamanda düşük gecikme süresi (LDHC) ve yüksek çöünürlüklü ses kalitesi sunmakta.

Sevmediklerimiz

 • Aynı anda iki cihaz bağlantı desteği yok.
 • Kablosuz şarj desteği yok.
 • Dokunmatik kontrolleri bulunmuyor. 
 • Ses kontrolü kulaklıktan yapılmıyor.
 • Aktif gürültü engelleme özelliği yok. 

Sevdiklerimiz

 • Ses kalitesi.
 • Düşük gecikme süresi.
 • Type-C ile hızlı şarj desteği.
 • Kulağa iyi oturuyor.
 • Kulak içi algılama.
 • Fiyatı uygun.

Telefon Bağlantısı Kurulumu

Bir kablosuz kulaklık satın aldığınızda yapacağınız ilk şey telefonunuza, bilgisayarınıza ya da tabletinize bağlamak olacaktır. Mi Airdots Pro 2’nin herhangi bir dokunmatik tuşu olmadığı için diğer kulaklıklardaki gibi uzun bir şekilde basarak cihazınızla eşleştirme işlemini yapamıyorsunuz.

Onun yerine kulaklığınızın kutusunun yanındaki tuşa yaklaşık 5 saniye tutarak cihazınızla eşleştirebilirsiniz. Aslında yapmanız gereken işlem hızlı ve kolay. Mi Airpods Pro 2 aynı anda iki cihaza bağlanma özelliğine sahip değil.

Airdots Pro 2’yi başka bir cihaza bağlamak için önce bağlı olduğu cihazla bağlantısını kopartmanız gerekiyor. Eğer aynı anda iki cihaza da bağlayıp kullanmak ve pratiklik kazanmak istiyorsanız bu kulaklık size hitap etmeyebilir.

Mi Airdots 2 Pro son teknoloji Bluetooth 5.0 standartlarını kullanıyor. Airdots Pro 2 en az 10 metre uzaklığa kadar bağlantısını koruyabiliyor. Odalar arasında geçiş yaptığınızda da bir problem sağlamıyor.

Xiaomi Mi Airdots Pro 2
Xiaomi Mi Airdots Pro 2

Şarj Kutusu ve Batarya

Mi Airdots Pro 2 beyaz dikdörtgen kutuda geliyor. Kutunun üzerinde bir eşleştirme tuşu ve Type-C girişi bulunuyor. Kulaklıkların her biri 30mAh bataryaya sahipken, kutunun kendisi 250mAh bataryaya sahip. Kutunun bir diğer önemli özelliği ise manyetik olması. Bu sayede kulaklıklar, kutuda siz sallasanız dahi sabit bir şekilde kalıyor.

Mi Airdots 2 Pro tek şarj ile 4 saate kadar kullanım sunuyor. Şarj kutusuyla birlikte 2 kez şarj ederek toplamda 14 saat kullanım sağlıyor. Gerçek hayatta da testler sonucu aynı pil süresine erişildiği görüldü. Type-C girişi ile kulaklık 1 saatte tam şarja ulaşabiliyor.

Tasarım ve Özellikler

 • Kulak Uyumu: Mi Airdots Pro 2, Apple’ın Airpods modeline benzer bir dizayna sahip. Kulağınıza saplı tasarımı ile, eski kablolu kulaklıklara benzer diyebileceğimiz şekilde oturuyor. Popüler birçok kulaklığın aksine Mi Airdots Pro 2 silikon uçlara sahip olmadığından kulağınızın şekline göre takabileceğiniz bir silikon uç bulunmuyor ancak bu tip kulaklıklar silikon uçlara gerek duymadan kaymayan yapısı sayesinde kulağınıza rahatça oturuyor. Normalde bu tarz silikon ucu olmayan, size tek bir şans sunan kulaklıkların aksine Mi Airdots Pro 2 gayet rahat bir oturuşa sahip.
 • Dokunmatik Kontroller: Neredeyse birçok kablosuz kulaklık herhangi bir tuşa sahip olmadığı için Xiaomi de medya oynatma ya da Google Asistan ya da Siri’yi başlatmak için Mi Airdots Pro 2’ye dokunmatik kontrol özelliği eklemiştir. Örneğin, bir müzik oynatmak ya da durdurmak için sağ kulaklığa iki kez basmanız gerekiyor. Arama yanıtlamak ve Google Asistan’ı kullanmak için iki kulaklıktan birine art arda iki kez dokunuş yapmanız gerekiyor.

Bazı kullanıcılar tarafından belirtilene göre bu özelliklerden bazıları çalışmıyor. Mesela sağ kulaklığına iki kere dokunulduğunda Google Asistan çalışıyor fakat müziği durdurmak için çalışmıyor.

 • Otomatik Durdurma Özelliği: Xiaomi Mi Airdots Pro 2, kulağınızdan çıkardığınız an arkada oynamakta olan medyayı durdurma özelliğine sahip. Aynı zamanda kulağınıza geri takar takmaz da kaldığı yerden devam edebiliyor. Bu özellik kızılötesi sensörü sayesinde çalışıyor fakat kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara göre sadece sol kulaklık ya da ikisi birden çıkartıldığında oynatılan medya durduğu için sadece sol kulaklıkta kızılötesi sensörünün olduğu düşünülüyor.

Ses Kalitesi

Mi Airdots Pro 2 14.mm hareketli ses oynatıcısı sayesinde size yüksek kaliteli ses sunabilmekte. Bu kulaklıklarla keyifle istediğiniz türde müzikleri dinleyebilirsiniz. Xiaomi Redmi Airdots, Anker Soundcore Life P2 ve Mpow D7 modellerinden daha iyi diyebiliriz.

Mi Airdots Pro 2’de her bir kulaklık iki mikrofona sahip. İki mikrofon da gürültü engelleme özelliği sayesinde dış sesleri azaltarak arama boyunca temiz bir ses aktarımı sağlar. Mi Airdots Pro 2 bu özelliği sayesinde sesli görüşmeler için en iyi kulaklıklardan biri diyebiliriz.

Fiyatlandırma

Xiaomi Mi Airdots Pro 2’yi birçok mağazada bulabilmeniz mümkün. Ülkemizde kolayca ulaşabileceğiniz Mi Airdots Pro 2’yi 300 ila 650 liralık bir fiyat bandı arasında satın alabilmek mümkün. İlerleyen zamanlarda bu geniş fiyat aralığının oturmasını ve ucuzlamasını tahmin ediyoruz. Şu an için ürünü almanın en iyi yolu indirim günlerini takip ederek internet üzerinden satın almak olacaktır.

Xiaomi Mi Airdots Pro 2 İncelemesi
Xiaomi Mi Airdots Pro 2 TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0