Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic İncelemesi
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic İncelemesi

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Fikrimiz:

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic alabileceğiniz en ucuz kulaklıklardan biri. Cihazın fiyatından dolayı ödün vermeniz gereken çok şey olsa da bu kulaklıklar iyi yapılmış, dokunmatik kontrollere sahipler ve çok ucuzlar. Maalesef ki kulaklıkların ses kalitesi iyi değil. Fiyatı ucuz olsa da size tavsiyemiz üzerine biraz daha koyup daha kaliteli bir şey almanız.

Sevdiklerimiz:

  • Bluetooth 5.0
  • Otomatik durdurma özelliği
  • Ucuz fiyat

Sevmediklerimiz:

  • Kulağa güzel oturmuyorlar
  • Kötü ses
  • Sınırlı kontrol seçenekleri

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic Çinli üreticinin yeni cep dostu gerçek kablosuz kulaklığı. Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2’nin daha ucuz versiyonu olan bu kulaklık büyük abisine göre 1 saat daha fazla pil ömrü sunuyor. Kağıt üzerinde güzel gözüken bu kulaklıkların test sonuçları maalesef pek de güzel değil

Fiyat ve Ulaşılabilirlik

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic şu an 200-250 ₺ arası bir fiyata bulunabiliyor. Meşhur firmalar arasında en ucuz fiyatlardan birine sahip olan kulaklığa ulaşım da hayli kolay. Hepsiburada, N11, Trendyol gibi sitelerde bolca stoğa sahip ürün için birçok yoruma da ulaşabilirsiniz.

Dizayn

Xiaomi’nin kulaklıları tasarlarken Apple’ın AirPods’larından bolca ilham aldığı çok açık. Kulaklıkların başa kısımları AirPods’ların tam kopyası olsa da kulaklıkların sapları AirPods’lara göre daha uzun ve daha kalın.

Yine AirPods’lar gibi Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic dokunmatik kontrollere sahip. Ancak bu sevdiğimiz bir şey değil çünkü kontroller AirPods’ta olduğu gibi rahatsız edici.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic İncelemesi

Dokunmatik kontrolleri kullanarak müziği durdurup başlatabiliyor, çağrılara cevap verebiliyor ve sesli asistanınızı aktive edebiliyorsunuz. Ancak dokunmatik kontrollerde müziği değiştirmek ya da sesi ayarlamak gibi seçeneklerin sunulmaması bizler için büyük bir kayıp.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic silikonlu bir kulakiçi kulaklık değil. Kulaklıklar aynı AirPods gibi direkt kulağın içine giren bir yapıya sahip. Bu yapıdan dolayı kulaklar sesi hem dışarıya hem de içeriye geçiriyor. Eğer AirPods’ların bu geçirgen yapısını seviyor ve dışarıda iken etrafınızı duymak istiyorsanız bu tasarım sizler için iyi.

Eğer kulaklıkları dışarıdaki sesi kesmek ve kendinizi dış dünyadan soyutlamak için istiyorsanız, maalesef bu kulaklıklar size göre değil.

Özellikler

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic özellikle Xiaomi telefonlar ile AirPods’ların iPhone’lar ile iyi çalıştığı gibi optimize şekilde çalışıyor. Ancak Xiaomi telefonlar dışındaki telefonlar da sorunsuz çalışıyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic’in öne çıkan özelliklerinden birisi otomatik durdurma özelliği. Bu özellik kulaklıkların üst kısmına yerleştiren bir optik sensör sayesinde kulaklıkların kulağa takılı olup olmadığını algılaması ile çalışıyor. Bu sayede kulaklıkları kulağınızdan çıkardığınızda çalan medya duruyor ve yeniden taktığınızda da oynamaya devam ediyor.

Kulaklığın diğer özellikleri arasında Bluetooth 5.0, AAC/SBC codec desteği ve hızlı şarj bulunuyor. Kulakların yalnız başına şarj süresi 5 saat civarı iken kulaklıkların kutusu da onları 3 kez şarj ederek toplamda 20 saat civarı bir oynatma süresi veriyor. Kulaklıklar da kutu da 0’dan 100’e 90 dakika gibi kısa bir sürede şarj edilebiliyor.

Ses

Ses kalitesi Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic kulaklıkların sınıfta kaldığı alan maalesef. Müzikler derinliğe sahip olmayan, düşük çözünürlüklü ve doğru düzgün bass sağlayamayan küçük bir Bluetooth hoparlörde çalınmış gibi hissettiriyor.

Ses düzeni vokallere ağırlık veriyor bu nedenle akustik müzik ve podcastlerin ses kalitesi idare eder bir seviyede. Ancak tiz seslerin genişliği, çözünürlüğü kötü olduğu için uzun dinlemelerde kulakları çok yoruyor.

Kulaklıkları özellikle kulağınızın içine bastırdığınızda basslarının verebileceği sesi biraz olsun hissedebiliyorsunuz ancak maalesef bu da yeterli değil. Bassların etkisi, genişliği ve çözünürlüğü çok düşük. Basslar kısaca kulağa çamurlu geliyor. Sonuç olarak müzik Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic’de ruhsuz hissettiriyor.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic’in iyi tarafı çözünürlüğün çok önemli olmadığı aramalar, podcastler gibi konularda iyi performans vermesi. Ayrıca konuşmalarda yapılan testlerde de mikrofondan gelen sesin temiz ve net olduğu görüldü.

Sonuç

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 AirPods’ların görünüşünü AirPods parası vermeden elde etmek isteyenler harici önermek çok güç. Bu fiyata ülkemizde alabileceğiniz birçok sesi pasif olarak engelleyen, su geçirmeyen ve en önemlisi ses kalitesi yüksek birçok kulaklık varken maalesef Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic’i tavsiye etmiyoruz.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic İncelemesi
Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 Basic TWS Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0