Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0

Xiaomi uzun yıllardır ses teknolojisi alanında ürün yapmakta. Kulaklıklardan tutun, hoparlörler ve Bluetooth cihazlara kadar. Xiaomi gözünü uzun zaman önce de kablosuz kulaklık alanına dikti. Mi ve Redmi serisi ile oldukça iyi bir başarı yakaladı. Xiaomi, Redmi EarBuds S ile de uygun fiyatlara gerçek kablosuz kulaklıkların üretilebileceğini kanıtlamış oldu. Piyasadaki en uygun fiyatlı gerçek kablosuz kulaklıklardan biri olan Xiaomi, kendi sınıfının en iyisi. Ses kalitesi yeterli, kullanım süresi ideal ve ayrıca IPX4 koruma seviyesi sayesinde Redmi EarBuds S’i sporda kullanabilmek mümkün.

Sevdiklerimiz

 • Fiyat/performans
 • IPX4 koruma seviyesi
 • Kullanım süresi

Sevmediklerimiz

 • Mikro USB
 • AptX özelliği yok

Teknik Özellikleri

 • Ses Çıkışı: Stereo
 • Sürücü Çapı: 7.2 mm
 • Kullanım Mesafesi: 10 metre
 • Bağlantı Tipi: Tam Kablosuz
 • Kullanım Süresi: 4 saat
 • Gürültü Engelleme: Pasif Gürültü Engelleme
 • Bluetooth Standartı: 5.0

Tasarım

Xiaomi Redmi EarBuds S silikon uçlu bir yapıya sahip ve kulağınızın içerisine tam oturacak şekilde tasarlandığından, gürültü engelleme konusunda başarılı. Kutusunun içerisinden üç çift yedek silikon da çıkıyor. Eğer kulağınıza uymazsa ya da uçları kaybederseniz kullanabilirsiniz. Tasarımında fazla bir özellik bulunmuyor. Mat yapısı daha şık görünmesini sağlamış. Her biri 4’er gram olan kulaklıklar oldukça hafif ve günlük kullanıma uygun.

İki kulaklıkta da bulunan butonlar sayesinde iki kere basarsanız Google, Alex veya Siri sesli asistanlarına ulaşabilir ve parça duraklatabilirsiniz. Parça duraklatma kontrolü ile aynı zamanda çağrı yanıtlama ve sonlandırma için kullanılabilir. Üç kez basarsanız ise Redmi EarBuds S, oyun moduna geçiş yapıyor. Eğer PUBG gibi mobil oyunlar oynuyorsanız işinizi görecektir. Dokunmalarda sorun yok fakat kulaklıklar üzerinden ses artırma/azaltma ya da parça geçişi işlemlerini yapamıyorsunuz. Bu gibi kontroller için telefonunuza ulaşmanız gerek. Her bir kulaklıkta LED ışık bulunuyor. Şarj olurken kırmızı, eşleşmeye hazırken de beyaz ışık yanıyor.

Xiaomi Redmi EarBuds’ın bir diğer güzel özelliği de IPX4 koruma seviyesine sahip olması. Bu özellik de Redmi EarBuds’ı sporda kullanmaya uygun hale getiriyor.

Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Bağlantı

Kulaklıkları kılıftan çıkarır çıkartmaz birbirleriyle eşleşiyor, iki veya üç saniye sonra ise kulaklıklarda beyaz ışığın yandığını görmeye başladığınızda eşleşmek için hazır olduklarını anlayabilirsiniz. Bluetooth 5.0 desteği sayesinde de bağlantıda bir kopma yaşama olasılığınız sıfıra inmiş durumda.

Ses Kalitesi ve Kullanım Süresi

Xiaomi Redmi EarBuds S modelinde AptX desteği bulunmuyor. Bu sebeple ses kalitesinin kendi başına çok da başarılı olmadığını söylememiz gerek. Temiz ve net sesler alıyorsunuz fakat yeterince detaylı değil. Yine de bu kadar uygun fiyatlı bir kulaklığa göre ideal bir ses kalitesine sahip.

Kullanım süresine de değinecek olursak, Xiaomi Redmi EarBuds tam tamına 4 saatlik bir kullanım sağlarken, şarj kutusu ile birleştirildiğinde toplamda 12 saatlik bir kullanım süresi sağlıyor. Her bir kulaklık 43 mAh’lik bataryaya sahip. Biz testlerimizde %60 ses seviyesinde 4 saatten az bir süre kullanabildik. Şarj kutusu da 300 mAh’lik bataryası ile geliyor. Kulaklıkları kutusuyla birlikte şarj etmeniz toplamda iki saat sürüyor. Tek bir problem mikro USB girişinin bulunuyor olması olabilir.

Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi

Sonuç

Xiaomi Redmi EarBuds S, 120 – 200 TL arasındaki fiyatıyla sunduğu özellikler bakımından oldukça başarılı. Eğer bütçeniz bu aralıktaysa ve ben ses kalitesine çok fazla takılmam, benim için kullanışlı olması önemli diyorsanız, Xiaomi Redmi EarBuds’ı göz önünde bulundurabilirsiniz.

Xiaomi Redmi EarBuds S Kablosuz Kulaklık İncelemesi
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0